Trwa ładowanie...

Rękawiczki męskie na zimę. Komfortowe, stylowe i praktyczne

Zimą można schować ręce do kieszeni, ale można również postawić na rękawiczki, które nie muszą wyglądać, jak te używane podczas wysokogórskich wypraw. Jak wybrać odpowiednią ochronę dłoni?

Skórzane rękawice są przyjazne dla dłoni Skórzane rękawice są przyjazne dla dłoni Źródło: Pixabay
d11qug5
d11qug5

Rozmiar ma znaczenie

Zanim przejdziemy do materiałów i innych praktycznych wskazówek, to oczywiście istotną kwestią jest rozmiar rękawic. Liczy się on nie tylko przy zakupie tych używanych na motocyklu czy na nartach, ale również do codziennego użytku. Źle dobrane będą się marszczyć, mogą spowodować odciski i nie sprawdzą się na przykład podczas prowadzenia samochodu.

Nawet kupując je w sklepie internetowym, możecie zwiększyć prawdopodobieństwo dobrego trafienia z rozmiarem. Wystarczy wziąć miarę krawiecką i zmierzyć obwód dłoni w najszerszym miejscu. Pomiaru należy dokonywać z wykluczeniem kciuka. Może się zdarzyć, że na początku dłoń będzie ciężko przechodziła przez mankiet, dotyczy to skórzanych rękawic, ale z czasem to powinno się zmienić.

d11qug5

Najbardziej problematyczną kwestią bywa długość palców i bywa, że tu trzeba pójść na pewien kompromis, jeśli na przykład okaże się, że jeden albo dwa są za krótkie i macie odrobinę więcej miejsca. Niektórzy producenci, na przykład Wittchen, podają w swoich rozmiarówkach także długość środkowego palca.

Skóra naturalna kontra reszta świata

W wyborze materiału wiele zależy od stylu, choć najwięcej zalet przypisuje się skórze naturalnej, a ściślej mówiąc - owczej. Nie tylko zapewnia ona ciepło, ale również daje dłoniom oddech. Można się także spotkać ze skórą licową i ta jest polecana do bardziej formalnych stylizacji. W kwestii ocieplenia najlepiej postawić na wełnę lub polar. Ten drugi łączy komfort termiczny z przewiewnością. Czasami można spotkać mieszankę wełny i nylonu.

Producenci oferują również całą gamę innych materiałów i ciekawych technologii. Jeżeli bawełna to za mało, to z pomocą przychodzą inne tworzywa. Na przykład PrimaLoft, który jest ociepliną syntetyczną, stworzoną przez amerykański departament obrony oraz firmę Albany. Jest to rodzaj sztucznego puchu, który przede wszystkim lepiej radzi sobie z wilgocią. Thermolite z kolei jest lekką tkaniną, która zapewnia doskonałą wydajność. Włókna z wydrążonymi kanalikami zostały stworzone i opatentowane przez DuPont. Dzięki swojej budowie są lekkie, ale mają bardzo dobre właściwości izolacyjne. Tak moglibyśmy jeszcze długo wymieniać, więc wspomnimy tylko o membranach, choć te częściej są spotykane w rękawicach narciarskich i snowboardowych. Zapewniają ochronę przed wodą i wiatrem. Wybierając takie połączenie, musicie się liczyć z tym, że dłoń nie będzie mogła swobodnie oddychać, więc najlepiej kupić model z membraną tylko wodoodporną.

Wygodnie i praktycznie

Ostatnia kwestia to oczywiście praktyczność rękawic. Wspominaliśmy już o tym, że te skórzane i bawełniane będą dobre do prowadzenia samochodu. Nie są grube, więc pozwolą zachować odpowiedni chwyt kierownicy. Niektóre modele mają zapinany lub regulowany mankiet, co pozwala lepiej dopasować je do szerokości nadgarstka. W dobie smartfonów warto upewnić się, że producent pomyślał o umieszczeniu wstawek umożliwiających obsługę ekranów dotykowych

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d11qug5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11qug5