Repliki karabinów snajperskich – rodzaje, działanie i ogólna charakterystyka
Karabiny snajperske cieszą się rosnącą popularnością wśród strzelców wyborowych. To wymagająca broń, która pozwala się sprawdzić najbardziej zaawansowanym graczom. Rynek oferuje kilka rodzajów karabinów snajperskich. Na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu? Jakie modele broni oferują producenci?
28.10.2017 | aktual.: 28.10.2020 16:48
Karabiny snajperskie – najważniejsze cechy dobrego sprzętu
Gdy wybieramy karabin snajperski, to pierwszą cechą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, będzie rodzaj zasilania. Producenci oferują trzy rozwiązania, z czego każde ma zarówno wady, jak i zalety. Dlatego oprócz opinii i poleceń, przy wyborze sprzętu musimy uwzględnić również teren, przeznaczenie i nasze umiejętności. Karabin snajperski to wymagająca broń, więc warto polegać na ułatwieniach i akcesoriach wspomagających pracę, jak np. poduszka policzkowa, stabilizująca głowę. Pomocny w długim wyczekiwaniu i przyjmowaniu jednej pozycji będzie także dwójnóg, czyli stopka. Równie istotne jest zapoznanie się z funkcją snajpera w czasie gry. Ten charakterystyczny rodzaj broni nie sprawdza się podczas biegania i częstej zmiany pozycji, co może rozczarować osoby początkujące. Karabin snajperski jest przeznaczony dla strzelców, którym najwięcej radości sprawia długie wyczekiwanie na cel i oddanie strzału z dalekiej odległości. Wybierając najlepszą broń dla siebie, koniecznie należy sprawdzić ofertę sklepu Gunfire.
Producenci oferują trzy rodzaje karabinów snajperskich do rozgrywek ASG.
- Karabin elektryczny – to niszowy rodzaj modeli snajperskich. Charakteryzuje się dość dużą wagą, ale za to doskonałą wytrzymałością. Jego największą zaletę stanowi wysoka odporność na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Karabin elektryczny pozwala na walkę w deszcz, mróz i śnieg, bez obaw o wadliwość sprzętu. Ze względu na niszowy charakter, dostępność akcesoriów jest dosyć trudna.
- Karabin sprężynowy – najpopularniejszy model karabinu snajperskiego. Przekłada się to na szeroką dostępność i wybór dodatkowych akcesoriów do tuningu, pozwalających wzmocnić broń. Możliwość rozbudowy karabinu to największy atut, na który wskazują strzelcy. Przy wyborze modelu warto jednak zwrócić uwagę na jakość i materiał, z którego wykonano broń. Popularność modeli powoduje szeroką rozpiętość cenową, co nie zawsze przekłada się na solidność oferowanych replik. Konstrukcja broni powinna być wytrzymała na niesprzyjające warunki atmosferyczne.
- Karabin gazowy – popularny model karabinu snajperskiego, wybierany jako alternatywa dla broni sprężynowej. To sprzęt doskonały zarówno dla osób początkujących, jak i doświadczonych strzelców. Atutem wersji gazowych jest solidna konstrukcja i wysoka wydajność podzespołów. Należy jednak pamiętać, że karabin gazowy nie jest odporny na działanie niskich temperatur. Mróz powoduje spadek ciśnienia gazu, co przekłada się na małą siłę wyrzutu naboi.