Trwa ładowanie...

Robisz się czerwony, kiedy pijesz? Uważaj na serce!

Jeśli robisz się czerwony, kiedy pijesz lepiej dobrze zadbaj o swoje zdrowie. Wiele wskazuje na to, że możesz mieć problemy z sercem, ale nie tylko. Czerwona twarz po wypiciu alkoholu może być nawet oznaką nowotworu, dlatego nie warto ryzykować własnym zdrowiem i nie bagatelizować ewidentnych oznak dawanych przez organizm. Robisz się czerwony, kiedy pijesz, koniecznie sprawdź, na co zwrócić większą uwagę.

Robisz się czerwony, kiedy pijesz? Uważaj na serce!Źródło: Shutterstock.com
d3qe4aw
d3qe4aw

Ludzie, u których zaobserwowano zmianę barwy twarzy w trakcie picia alkoholu są bardziej narażeni na ciężkie choroby, takie jak zawał czy wylew. Bagatelizowanie objawu takiego zmiana koloru na twarzy świadczy naprawdę o poważnych zaburzeniach zdrowotnych.

Robisz się czerwony, kiedy pijesz - dlaczego tak się dzieje?

Jeśli podczas suto zakrapianej imprezy, twoi współbiesiadnicy mówią Ci, że strasznie poczerwieniałeś w trakcie picia, koniecznie powinieneś zmierzyć sobie ciśnienie. Niska tolerancja na alkohol ma bowiem związek z wysokim ciśnieniem krwi, a to może doprowadzić do rozwoju groźnych chorób układu sercowo-naczyniowego, a niekiedy zakończyć się nawet zgonem.

Ryzyko wzrasta wielokrotnie, gdy osoba czerwieniejąca na twarzy w trakcie picia, spożywa więcej niż cztery drinki w tygodniu - o co przecież nietrudno, szczególnie w Polsce. Nie trzeba być alkoholikiem, żeby rumienić się w czasie popijania piwa lub wina.

Robisz się czerwony, kiedy pijesz - co się dzieje w organizmie?

Poczerwienienie na twarzy po wypiciu alkoholu jest zawsze objawem wysokiej wrażliwości na alkohol lub nawet jego nietolerancji. Wyjątkami są osoby, u których objaw ten jest wynikiem brania określonych leków. Odczuwalne na policzkach "uderzenia gorąca" świadczą zazwyczaj o tym, że organizm danej osoby jest genetycznie obciążony wadą, w wyniku której nie radzi sobie z rozkładaniem aldehydu octowego (aldehyd octowy to organiczny związek chemiczny z grupy aldehydów, który jest główną przyczyną objawów przedawkowania alkoholu etylowego, czyli kaca. Powstaje w wątrobie w czasie metabolizowania alkoholu).

d3qe4aw

Robisz się czerwony, kiedy pijesz - o czym to świadczy?

Dzięki obserwacjom i pomiarom badanych, ustalono że ludzie robiący się czerwoni podczas picia, częściej chorują na nadciśnienie. Dodatkowe czynniki, takie jak masa ciała, wiek, styl życia (ruch, ogólna dbałość o zdrowie), palenie tytoniu, znacząco zawyżały ryzyko wystąpienia groźnych chorób, takich jak zawał serca, u osób, których twarze czerwienieją w czasie spożywania alkoholu. Pamiętaj, że czerwienienie na twarzy podczas picia może oznaczać nietolerancję alkoholu. Co jeszcze towarzyszy rumieńcom na twarzy?

Wiele wskazuje także na to, że czerwona twarz podczas picia może być oznaką wyższego ryzyka wystąpienia raka. W głównej mierze chodziło o raka przełyku.

Robisz się czerwony, kiedy pijesz - czy można temu zapobiec?

Istnieje jeden sposób na to, aby zapobiec czerwienieniu podczas picia - wystarczy odstawić alkohol. W końcu nadmierne spożywanie alkoholu przyczynia się do wielu poważnych schorzeń (np. chorób wątroby, chorób serca, problemów z pamięcią, problemów z trawieniem), dlatego nie ryzykuj i regularnie poddawaj się badaniom, a także zachowaj umiar przy piciu. Jeśli robisz się czerwony, kiedy pijesz może być oznaką tego, że możesz mieć niedobór ALDH2 (odpowiedzialnego za rozkład aldehydu octowego). Skonsultuj się z lekarzem i zrób specjalny test, który może potwierdzić zmieniony gen.

d3qe4aw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qe4aw