Trwa ładowanie...
d2t0p47
Ciekawostki

Rusza polska Ekstraliga rugby!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rusza polska Ekstraliga rugby!
d2t0p47

W sumie trzydziestu zawodników na boisku. Sportowa złość, której towarzyszą niesamowite emocje kibiców. Siła i wytrzymałość zawodników, którzy rywalizują przez 80 minut. Krew, pot, łzy.... Dżentelmeńskie zasady i przede wszystkim honor oraz szacunek dla rywala. Dla nich rugby to więcej niż sport, to pasja - styl życia.

Już niebawem rusza polska Ekstraliga rugby! W tym roku wyjątkowo emocjonująca, ponieważ startuje w niej 8 drużyn, które w ubiegłym sezonie zajęły najwyższe pozycje ( 7. drużyn I ligi oraz 1. drużyna II ligi, która zajęła pierwsze miejsce).

Tegoroczny system rozgrywek gwarantuje, że nie będzie "łatwych" spotkań, gdzie mocne zespoły deklasowały rywali wynikami po 100:0.

Kilka zasad dla początkującego kibica
Cała zabawa polega na tym, żeby przyłożyć piłkę na polu przeciwnika. Utrudnienie jednak jest takie, że piłkę trzeba podawać do tyłu. Dopuszczalne jest także podanie na linii, ale nigdy do przodu. Zawodnicy drużyny przeciwnej mają prawo do obrony, wykonując szarże. Nie można jednak nikogo dotykać jeśli jest bez piłki. Jedno "przyłożenie" to 5 punktów, "podwyższenie" daje 2 oczka.

Co może zachęcić, aby zajrzeć na boisko rugby?
- zacięta, ostra gra
- szybkie akcje i przegrupowania
- widowiskowe przyłożenia
- zespołowa gra, gdzie liczy się każde ogniwo
- niepowtarzalne emocje i sportowa, rodzinna atmosfera

Dla tych, którzy jeszcze zastanawiają się dlaczego zgraja facetów biega za jajowatą piłką, prezentujemy tekst nagrania, które przygotowała grupa Tetragrammaton dla rugbistów Lechii Gdańsk.

"(...) Nikt nie policzył blizn, tak się płaci za zwycięstwo, to prawdziwa gra, a nie udawany spektakl, gdy zawodzą mięśnie wszystko zależy od serca, ciągła presja mało miejsca, ostre wejścia, rzadko gwiżdże sędzia jego rola to rozjemca" i dalej (...) nie ma sił oszczędzania jest szacunek dla rywala, wyciągnięta graba chociaż była walka krwawa. W grodzie na północy znamy jedną prawdę dla nas każdy mecz jest jak ostateczne starcie. Jeden na drugim polega jak na bracie. I nigdy nie zabraknie nam sił. Od pierwszej kropli potu do ostatniej kropli krwi"

*W pierwszej serii rozgrywek sezonu 2009/2010 startują: * RC Lechia Gdańsk - Bemowo AZS AWF Warszawa (sobota, godz. 13.00)
RC Arka Gdynia - MKS Ogniwo Sopot (niedziela, godz. 15.00)
RzKS Juvenia Kraków - KS Posnania Poznań (sobota, godz. 11.00)
KS Budowlani Łódź - MKS Orkan Sochaczew (sobota, godz. 15.00)

d2t0p47

Podziel się opinią

Share

d2t0p47

d2t0p47