Trwa ładowanie...
d2gxawf
Ciekawostki

Ruszył 33. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ruszył 33. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
(Oficjalny plakat 33. FPFF w Gdyni)
d2gxawf

W Gdyni rozpoczyna się dziś 33. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Kilkadziesiąt filmów będzie rywalizowało o laury w trzech konkursach.

Najlepszy film konkursu głównego otrzyma Wielką Nagrodę "Złotych Lwów". Przyznana zostanie także Nagroda "Srebrnych Lwów" dla filmu oraz nagrody indywidualne za reżyserię, scenariusz, debiut reżyserski, debiut aktorski, rolę kobiecą, rolę męską, zdjęcia, muzykę, scenografię, drugoplanowe role kobiecą i męską, dźwięk, montaż i kostiumy.

Przewodniczącym Jury konkursu głównego będzie Robert Gliński. W tym konkursie wśród 16 filmów są: "33 sceny z życia" Małgorzaty Szumowskiej, "Cztery noce z Anną" Jerzego Skolimowskiego, "Rysa" Michała Rosy i "Jeszcze nie wieczór" Jacka Blawuta z ostatnią rolą zmarłego niedawno Wieńczysława Glińskiego. W konkursie tym zobaczymy też wyprodukowany w Polsce film czeskiego twórcy Petra Zelenki "Bracia Karamazow".

d2gxawf

Nagrodzone zostaną także najlepsze filmy w konkursie kina niezależnego i konkursie etiud fabularnych i fabularnych filmów dyplomowych szkół filmowych. Na czele jury stanie Sławomir Fabicki.

Statuetkę "Platynowych Lwów" za całokształt twórczości odbierze Stanisław Różewicz. "Bursztynowe Lwy" otrzymają dystrybutor i producent filmu, który w okresie od 1 września 2007 roku do 31 sierpnia 2008 roku cieszył się największą frekwencją w kinach w Polsce czytaj więcej na film.wp.pl...

d2gxawf

Podziel się opinią

Share

d2gxawf

d2gxawf