CiekawostkiRysują cuda na metalu

Rysują cuda na metalu

Rysują cuda na metalu

Kaski, ramy od motorowerów oraz rowerów - powierzchnia nie ma najmniejszego znaczenia

Tradycyjny aerograf przypomina długopis ze zbiorniczkiem na farbę i wężykiem, który doprowadza sprężone powietrze. Po naciśnięciu spustu ciąg powietrza zasysa farbę i poprzez odpowiednią dyszę rozpyla ją na płaszczyźnie malowania. W zależności od doboru ciśnienia i odległości przedmiotu uzyskuje się od bardzo precyzyjnej, ostrej kreski, po delikatny gradient. Dzięki temu można ozdabiać różne powierzchnie i struktury, uzyskując ciekawe efekty.

1 / 5

Aerografia podbije Polskę?

Obraz
© Facebook/Aerograf Brzezovski

Za pomocą tego urządzenia różne przedmioty ozdabia Aerograf Brzezovski:

- Aerografem można malować po wszystkim, ale ważne jest to, by ta praca była trwała. Przedmioty muszą być odpowiednio przygotowane oraz zabezpieczone, aby przez długi czas mogły cieszyć oko właściciela. Najmniejszym z podłoży, które ozdabiałem była zapalniczka, największym ponad pięciometrowa ściana budynku, najtrudniejszym obłe powierzchnie kasków i ram rowerowych, najdziwniejsze radio budowlane, najbardziej wymagające drzwi szafy, które musiałem malować bokiem, bo nie mieściły mi się w pracowni.

2 / 5

Aerografia podbije Polskę?

Obraz
© Facebook/Aerograf Brzezovski

Przygodę z malowaniem rozpoczął w technikum elektronicznym.

- Zaczęło się od tego, że zostałem przyłapany na szkicowaniu kolegów w zeszycie od historii. Dostałem nietypowe (jak na ucznia technikum elektronicznego) zadanie domowe - namalowania pocztu królów polskich. Dzięki tej pracy zobaczyłem jaką przyjemność sprawia mi rysowanie, jak fascynujący jest proces tworzenia. To było pierwszą cichą zapowiedzią tego, co mnie czeka w przyszłości.

3 / 5

Aerografia podbije Polskę?

Obraz
© Facebook/Aerograf Brzezovski

Gdyby nie pan Zenon Iskra moje życie mogło by potoczyć się zupełnie inaczej. To on mnie zauważył, zmotywował i pokazał drogę, której trzymam się do dziś. Czuję że dostałem od życia kredyt i chciałbym kiedyś go spłacić. Mam nadzieję, że też będzie mi dane pomóc komuś rozwinąć swój talent, znaleźć motywację, może nawet sposób na życie. Dlatego zawsze chciałem być nauczycielem i nigdy mi to chyba nie przejdzie. Niesamowite jest to, jak jedna krótka chwila, spotkanie, rozmowa może ukierunkować życie - dodaje Brzezovski.

4 / 5

Aerografia podbije Polskę?

Obraz
© Facebook/Aerograf Brzezovski

Technika aerografii wymaga często wielu godzin niełatwej i skrupulatnej pracy. Ale efekty są niesamowite.

5 / 5

Aerografia podbije Polskę?

Obraz
© Facebook/Aerograf Brzezovski

- To często długie rozmowy, szukanie kompromisu pomiędzy wizją właściciela a plastycznymi sposobami wprowadzenia tego w rzeczywistość. Najważniejsze dla mnie jest to, żeby efekt końcowy cieszył wszystkich, a wykonanie pokazywało, ile serca włożyłem w tę pracę - podsumowuje aerograf.

sztukamotocyklerowery
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)