Trwa ładowanie...
Rysują w kawie dzieła sztuki
Ciekawostki

Rysują w kawie dzieła sztuki

Share
d36cb0h

Jedni nie wyobrażają sobie bez niej życia, inni nie potrafią się przełamać i zwyczajnie nie znoszą jej smaku. O rozlicznych walorach kawy napisano już tysiące artykułów, doktoratów czy wierszy. Według niektórych badaczy ma chronić przed marskością wątroby i zawałem serca, a także pomaga schudnąć, według innych negatywnie wpływa na potencję i sprawia, że kobietom przestaje rosnąć biust. Dziś postanowiliśmy jednak spojrzeć na nią zupełnie z innej perspektywy.

Istnieją na świecie kawiarze, którzy potrafią zaserwować nie tylko wyjątkowo smaczną kawę, ale także na jej piance tworzą prawdziwe dzieła sztuki. Wspomniani bariści za pomocą patyczka, łyżeczki i spienionego mleka rysują na powierzchni tego szacownego napoju obrazki, których nie powstydziliby się artyści malarze.

d36cb0h

Portrety ludzi, rysunki zwierząt czy sceny rodzajowe, to nieuchwytne coś, co możemy zobaczyć na chwilę przed wypiciem filiżanki kawy. Choć absolutnym mistrzem świata w tej dziedzinie jest pewien mieszkaniec Filipin, także w Polsce istnieją miejsca, gdzie można spróbować takich rzeczy...

d36cb0h

Podziel się opinią

Share
d36cb0h
d36cb0h