StylSą wręcz rozchwytywane. Porządne buty nie muszą kosztować fortuny

Są wręcz rozchwytywane. Porządne buty nie muszą kosztować fortuny

Grono odpowiedzialnych kupujących jest coraz większe. Zależy nam na tym, aby kupować buty, które nam się podobają, ale też są produkowane w kraju. Te czasem bywają piękne, ale i niebotycznie drogie, inne - zaskakują starannym wykonaniem w zgodzie z zasadami tradycyjnego szewstwa i przystępna ceną.

Są wręcz rozchwytywane. Porządne buty nie muszą kosztować fortuny
Źródło zdjęć: © Unsplash.com

15.03.2021 | aktual.: 16.03.2021 09:47

Buty to podstawa

Styl zaczyna się od butów – zgodnie z tą zasadą odpowiednie buty powinny być wizytówką każdego, kto dba o odpowiedni wizerunek. Zarówno kobiet, jak i mężczyzn. W przypadku tych drugich podstawa to dość szeroka i zróżnicowana kategoria półbutów. Najlepiej, aby te były wykonane ze skóry naturalnej i były utrzymane w stylu spójnym ze sposobem bycia i ubioru posiadacza.

Jakie półbuty?

Najczęściej wybierane półbuty ze skóry to modele w czerni, koniakowym brązie, a także barwie gorzkiej czekolady oraz głębokim granacie. Czarne, gładkie i błyszczące półbuty pasują do wyjątkowo eleganckich okazji, natomiast brązowe i wykonane ze skóry zamszowej zyskują już nieco bardziej casualowy, codzienny charakter - w takim wydaniu zdecydowanie bardziej pasują do jeansów niż do eleganckiego garnituru.

Odpowiedzialne zakupy

Zamiłowanie do rzemiosła z wysokiej półki i chęć wsparcia rodzimych firm doprowadziły do tego, że szukasz butów nie tylko w odpowiednim standardzie, cenie i stylu, ale też z wiadomego źródła, najlepiej z polskiej firmy, którą warto wesprzeć z wielu powodów. Miejsca pracy, pielęgnowanie nierzadko ponad stuletnich tradycji rzemieślniczych i duma z posiadania jakościowego wyrobu z doświadczonych rąk, a dodatkowo wspieranie w kryzysie firm ze swojego „podwórka” zamiast światowych gigantów.

Dla świadomego konsumenta ważna jest obecnie nie tylko trwałość produktu, materiały, z których ów produkt wykonano, jego cena i dostępność, ale też pochodzenie. Ci, którym zależy na wspieraniu lokalnych firm, mogą zdecydować się na jedną z polskich marek obuwniczych. Najbardziej rozpoznawalne, to te sygnowane nazwiskiem założyciela, jak np. Baldowski, Wojas, Szydłowski, Otmęt czy Ryłko, ale i z pozoru obco brzmiące nazwy to polskie lub w większej części polskie firmy: Gino Rossi czy Badura.

Wybrane dla Ciebie