Trwa ładowanie...
23-10-2013 16:04

Samochód dla prawdziwego mężczyzny, czyli jaki powinien być męski samochód?

Samochód dla prawdziwego mężczyzny, czyli jaki powinien być męski samochód?Źródło: mat.pras./Peugeot
dktefl4
dktefl4

Mężczyzna z krwi i kości chce jeździć dopasowanym do niego samochodem. Niezależnie od tego, czy będzie to typowy hatchback, coupe, a może jeszcze inna sylwetka, auto musi posiadać "charyzmę", wywoływać dreszcze zarówno swoim wyglądem, jak też zachowaniem na drodze.

Które z dostępnych modeli na rynku najlepiej sprawdzą się w tej roli? Co musi posiadać taki pojazd oraz czym się wyróżniać na tle innych, by można było w jednoznaczny sposób zaliczyć go do tej zaszczytnej elity rasowych aut?

Śmiała stylistyka

Wygląd ma zasadnicze znaczenie dla prawdziwego mężczyzny. Niekoniecznie musi to być wyczynowy bolid wyjęty prosto z toru wyścigowego. Nawet kompaktowy hatchback doskonale sprawdzi się w tej roli, o ile jego stylistyka będzie rasowa i nowoczesna. Takie oblicze stworzy z pewnością nietuzinkowa bryła nadwozia, która będzie epatowała swoją dynamiką i sportowym stylem.

dktefl4

* Silnik, czyli serce maszyny * W dobie wysokich cen na stacjach paliw zainteresowanie ogromnymi i paliwożernymi silnikami odchodzi w zapomnienie. Nie oznacza to jednak, że trzeba pogodzić się z dobrymi osiągami. Konstruktorzy nieustannie pracują nad nowoczesnymi jednostkami, które muszą spełniać rygorystyczne przepisy dotyczące emisji dwutlenku węgla, zapewniając jednocześnie odpowiednie zapasy mocy i wydajność. Ponadprzeciętne osiągi, którymi niewątpliwie musi charakteryzować się rasowy samochód, są dodatkowo wynikiem m.in. zmniejszenia wagi oraz oporów toczenia i powietrza.

*Zmniejszenie wagi kluczem do poprawy osiągów * W celu zapewnienia dobrych osiągów i właściwości jezdnych, jednym z doskonałych rozwiązań jest obniżenie masy samochodu. Dzięki innowacyjnej i lżejszej płycie, na której zbudowane jest auto, oraz zoptymalizowaniu wagi każdego elementu przy jednoczesnym zachowaniu jego parametrów wytrzymałościowych, można uzyskać zaskakująco dobry wynik. Lżejszy pojazd zapewni doskonalsze właściwości jezdne oraz zapewni wyśmienite osiągi, godne prawdziwego rasowego samochodu. Wrażenia z jazdy lżejszym pojazdem z pewnością zadowolą każdego mężczyznę, w którym drzemie kierowca wyścigowy.

*Jakość oraz trwałość * Jednak znakomite osiągi to nie wszystko, jeśli nie stoi za nimi wysoka jakość i trwałość. Przykładowo, jak informuje producent nowego Peugeota 308, przyjęte dla tego modelu założenia techniczne podporządkowane zostały wymogowi zapewnienia jakości pod względem designu, doboru materiałów, spasowania poszczególnych części, parametrów akustycznych i trwałości. Przed wprowadzeniem na rynek 308 przeszedł testy wytrzymałościowe na dystansie 2,5 mln kilometrów, a także 2500 godzin testów na próbnych stanowiskach wibracyjnych wyposażonych w 4 siłowniki oraz odtwarzających różne warunki klimatyczne. Przed wyborem samochodu dla siebie zwróćmy więc uwagę nie tylko na stylistykę i osiągi silnika, ale również na to, czy wymarzone auto zapewni nam bezpieczeństwo.

Materiał powstał przy współpracy z Peugeot.

dktefl4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dktefl4