Trwa ładowanie...

Savoir-vivre na Gwiazdkę, czyli jak kupić dobry prezent?

Trafiony prezent cieszy najbardziej. Kolejna para skarpetek czy krawat albo żel pod prysznic nie zawsze wywoła uśmiech i zadowolenie. Do tego prezenty, które wzbudzają zastanowienie, czy aby na pewno dobrze robię, wyglądam, skoro ktoś dał mi taki podarunek? Podpowiemy, jak kupić prezent bez skuchy.

Savoir-vivre na Gwiazdkę, czyli jak kupić dobry prezent?Źródło: iStock.com
db184uy
db184uy

Zbadaj grunt

Przede wszystkim zacznijmy od tego, co dana osoba może potrzebować, czyli wybadania tak zwanego gruntu. Prezenty praktyczne sprawdzą się na pewno, bo zwykle są bezpieczne. Najłatwiej zapytać przyszłego obdarowanego (obdarowaną), co by chciał, co jest potrzebne, itp. Żeby zrobić niespodziankę, trzeba więcej się natrudzić, ale jest to wykonalne. Dochodzi kwestia budżetu, jaki mamy przeznaczony na prezent.

Drobiazg, ale z pomysłem

Prezenty typu kolejna para skarpetek, nietrafiona książka, gadżet, który do niczego się nie przyda, od razu są spalone. Jednak nawet jeśli to będą skarpetki, to z pomysłem – śmieszne, z motywem świątecznym, itp. Jeśli bokserki, to podobnie. Jeśli kapcie, to ciepłe, miłe, może śmieszne? Oferta drobnych gadżetów dla kobiet i mężczyzn jest też szeroka, więc jest w czym wybierać. Kwestia ich przydatności jest tu kluczowa, bo po co mają niepotrzebnie zajmować miejsce.

Konsultuj droższe prezenty

Bardziej specjalistyczne gadżety, to zwykle większy wydatek i z taką opcją warto skonsultować się z obdarowanym. Często może czuć się niezręcznie, gdy dostanie w prezencie coś droższego. Skonsultowanie w tym przypadku ma swoje uzasadnienie. To na przykład tablet, czytnik e-booków, dobre perfumy, itd. Wybór czytnika to nie lada wyzwanie, bo jest ich sporo dostępnych na rynku. Te, które są warte polecenia nie kosztują mało, ale jeśli wiemy, że osoba, której chcemy sprawić prezent marzy o czymś takim albo po prostu jej się przyda, to warto dobrze zbadać rynek i wybrać najbardziej optymalna opcję.

Wybór nie jest łatwy

Sytuacja jest inna, gdy po prostu wiemy, że czegoś takiego ktoś potrzebuje. Przykładem takiego prezentu może być elektryczna szczoteczka do zębów – prezent odpowiedni dla kobiet i mężczyzn. Specjaliści są zgodni, że to najlepsza z możliwych opcji szczoteczek. Problem może zacząć się od tego jaką szczoteczkę wybrać. To urządzenie, które wspiera w codziennej higienie jamy ustnej, więc jego wybór nie jest łatwy. - Najlepszym i skutecznym rozwiązaniem w osiągnięciu zdrowia zębów i pięknego uśmiechu jest stosowanie szczoteczki elektrycznej z wzorowaną na profesjonalnym sprzęcie stomatologicznym okrągłą główką pracującą w technologii 3D, która łączy 3 rodzaje ruchów: oscylacyjny, pulsacyjny i rotacyjny. Taka szczoteczka usuwa o 100 proc. więcej płytki nazębnej niż szczoteczka manualna, a ponadto jest bezpieczna dla szkliwa – twierdzi prof. Ewa Iwanicka-Grzegorek, adiunkt Katedry Stomatologii Zachowawczej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Dlatego, tak jak w przypadku innych prezentów z wyższej półki, warto poświęcić trochę czasu na to, jaką szczoteczkę elektryczną wybrać.

db184uy

Bardziej tradycyjnie

Dobrym pomysłem prezentowym są książki – oczywiście te trafione. Czyli musimy wiedzieć, w jakim gatunku obdarowywany gustuje, może o czym wspominiał(a), że chce mieć albo jaka nowość pojawiła się na rynku wydawniczym. Kolejnym prezentem, na przykład dla pary lub całej rodziny, jest gra planszowa – o ile wiemy, że lubią planszówki. Przydatny jest też dobre rozeznanie w grach na rynku i zorientowanie się, czy przypadkiem już danej gry ktoś nie ma.

Wybór prezentu na Gwiazdkę jest co roku nie lada wyzwaniem. Ten trafiony wymaga konkretnego poszukiwania i uwzględnienia tego, co obdarowywani mogą potrzebować, z czego się ucieszą i czy nie będą czuli się skrępowani prezentem.

Partnerem artykułu jest Oral-B

db184uy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
db184uy