Sebastian N., ojciec uprowadzonego 3-latka z Radomia, wychodzi z aresztu

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sebastian N., ojciec uprowadzonego 3-latka z Radomia, wychodzi z aresztu
(PAP)

Sąd Okręgowy w Radomiu utrzymał w mocy postanowienie sądu o nieprzedłużaniu aresztu dla Sebastiana N., ojca 3-letniego Fabiana, który został uprowadzony m.in. przez niego w listopadzie ub. roku. Sebastian N. ma opuścić areszt w środę po południu.

Zażalenie na postanowienie sądu złożyła prokuratura, która wcześniej wnioskowała o przedłużenie tymczasowego aresztu.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka sądu Joanna Kaczmarek-Kęsik, w ocenie sądu - nie ma postaw określonych w przepisach postępowania karnego dla dalszego przedłużania tymczasowego aresztowania. Według sądu nie zachodzi realna obawa, że podejrzany będzie utrudniał dalsze postępowanie karne. Zgodnie z wcześniejszym postanowieniem sądu Sebastian N. miał przebywać w areszcie do 2 marca.

W listopadzie ub. roku trzech mężczyzn uprowadziło 3-letniego Fabiana sprzed bloku na jednym z osiedli w Radomiu. Odebrali dziecko matce i odjechali wraz z nim samochodem. Po 10 dniach poszukiwań policjanci zatrzymali ojca Fabiana na autostradzie A-4. Sebastian N. podróżował autem wraz z dzieckiem oraz w towarzystwie jeszcze dwóch mężczyzn.
Oprócz ojca Fabiana, zatrzymano osiem osób, które - zdaniem policji - mogły mieć związek z uprowadzeniem chłopca. Czworgu z nich postawiono zarzuty uprowadzenia dziecka, cztery osoby występują w charakterze świadków.

Prokuratura postawiła Sebastianowi N. zarzut, że działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami uprowadził dziecko i pozbawił je wolności przez ponad 7 dni. Grozi mu za to kara do 10 lat więzienia.

**[

Podziel się

ZOBACZ TEŻ: POLSKI OJCIEC WALCZY O DZIECKO. I ZWYKLE PRZEGRYWA ]( http://facet.wp.pl/polski-ojciec-walczy-o-dziecko-i-zwykle-przegrywa-6002211887407745g )**

Polub WP Facet
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.