Trwa ładowanie...
d386mfp
Ciekawostki

Section 8

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Section 8
(WP.PL)
d386mfp

Gdyby przyjrzeć się dokładniej rynkowi gier komputerowych, okazałoby się, że większość tytułów to gry akcji, a większość z nich to shootery. Nie powiem, żeby mi to specjalnie przeszkadzało, wręcz przeciwnie - cieszę się na samą myśl odstrzelenia kolejnych przeciwników w najróżniejszych lokacjach. Z drugiej strony jednak wśród całej masy przeciętnych produkcji trudno znaleźć coś naprawdę dobrego. Być może takie też będzie Section 8 przygotowywane przez teksańskie studio TimeGate.

Historia Section 8 nie powala na kolana. Otóż za dobre kilkaset lat w układzie słonecznym rządzonym przez imperium ludzkie wybuchnie rebelia rozpętana przez Ramię Oriona. Owo ramię podniesie rękę na resztę ludzi, wszczynając powstania na kilku planetach. Do przywrócenia pokoju w układzie oddelegowane zostaną siły zbrojne imperium ludzkiego, czyli Sekcja Ósma.

Ci odważni do szaleństwa żołnierze nie cofną się przed niczym, by przywrócić porządek w galaktyce. A ta, mimo że jest starsza o kolejne 200 lat, nie zaskoczy nas jakimiś większymi zmianami. Nadal będziemy używać pojazdów przypominających amfibie czy typowej broni balistycznej. Oczywiście, zobaczymy kilka nowinek technicznych, takich jak jetpacki, ale większość wyda nam się znajoma i zapamiętana z takich gier, jak na przykład Battlefield 2142 czy Quake Wars.

d386mfp

Zresztą porównanie do tych tytułów nie jest przypadkowe. Gra z założenia ma łączyć to co najlepsze w wyżej podanych produkcjach, dodając jeszcze kilka smaczków (i przede wszystkim silnik) z Unreal Tournament 3. Obie strony konfliktu, czyli EDF (Ziemianie) i Orionidzi podzielone będą na klasy, w których spotkamy takich dobrych znajomych jak ciężkozbrojny, snajper czy wspomagający w rodzaju znanego field-opsa. Wraz z rozwojem doświadczenia otrzymają oni dostęp do takich przedmiotów jak mały inżynier pomagający w naprawie pojazdów czy zestaw hackera ułatwiający zdobycie kolejnego capture point. czytaj więcej na gry.wp.pl

d386mfp

Podziel się opinią

Share
d386mfp
d386mfp