Trwa ładowanie...
11-05-2010 15:26

Seks oczami ich dwoje

Seks oczami ich dwojeŹródło: Thinkstock
d2cui7z
d2cui7z

Skąd u kobiety takie przywiązanie do mężczyzny, z którym poszła do łóżka? Dlaczego decyduje się na to później niż on? Czy facet pokocha kobietę za to, że oddała mu się po raz pierwszy? Odpowiedzi na te pytania najlepiej szukać w... mózgu.

O tym, że mózgi kobiety i mężczyzny są zupełnie inaczej skonstruowane oraz, że reagujemy odmiennie na te same zachowania, zdarzenia, mamy inne odczucia i inaczej patrzymy na świat, pisali już Anne Moir i David Jessel w bestsellerowej książce „Płeć mózgu”. Jak udowodniono naukowo, organ ten ma po prostu inną budowę w przypadku mężczyzny i kobiety, co wiąże się z naturalnymi różnicami w postrzeganiu na przykład seksu.

Teoretycznie dobrze o tym wiemy, jednak mimo wszystko jakoś nie możemy pogodzić się z tym, że ukochany czasem zapomina pogłaskać kobietę po głowie po upojnej nocy, a partnerka po ciężkim dniu pracy woli po prostu się przytulić.

Ośrodek seksu

Wiktor Koszycki, badacz ludzkiej seksualności, podkreśla, że mózg to między innymi ośrodek seksu. Gdy testosteron oddziałuje na mózg, sprawia, że mężczyźni stają się bardziej aktywni seksualnie. Im większa jest ilość tego hormonu, tym większe potrzeby seksualne. Dlatego właśnie świadomość erotyczna pojawia się u nich wcześniej i jest dużo ważniejsza niż dla kobiet. _ "Mężczyzn bardziej podniecają obrazy nagości i bynajmniej nie jest to przejaw braku szacunku do ukochanej czy tym bardziej dewiacji seksualnych. Kiedy są pozbawieni seksu, nierzadko stają się ponurzy, opryskliwi, nawet agresywni, podczas gdy kobiety łagodniej znoszą abstynencję seksualną_ - zauważa Koszycki.

d2cui7z

Zasadnicze różnice

Mózg kobiety funkcjonuje na bazie prawej półkuli mózgowej, odpowiedzialnej praktycznie za wszystkie zmysły, za wyjątkiem wzroku. Jednym z tych zmysłów jest dotyk, dlatego właśnie kobiety doznają tak wiele przyjemności z doznań „cielesnych”. Emocje docierające do kobiecego mózgu w wyniku dotyku powodują większą przyjemność niż ta, którą odczuwa mężczyzna. Wtedy najczęściej kobieta zakochuje się w nim jeszcze intensywniej, bo otrzymuje wielki ładunek emocjonalny, czyli pobudzenie większości zmysłów, za które odpowiedzialne są kobiece uczucia.

Także ciało kobiety daje jej przewagę w zmysłowych doznaniach nad swoim ukochanym. Inaczej jest w przypadku mężczyzn. Ich mózgi skupiają się na wzroku, który zdecydowanie dominuje nad pozostałymi zmysłami. Dlatego tak często oglądają się na ulicy za pięknymi kobietami, co jest tylko przejawem „zdrowego podejścia” do seksu.

Podsumowując, kobiety są większymi kinestetykami w porównaniu do wzrokowych mężczyzn. Różnice między kobietami i mężczyznami ujawniają się na każdym kroku. Są one zupełnie niezależne od woli każdego z nich. Dlatego mężczyzna prawie zawsze wybierze seks od wspólnego gotowania czy wyjścia do kina. I może nie warto mieć o to do niego pretensji, tak samo jak nie można oczekiwać, że zakocha się w kobiecie, po wspólnie spędzonej nocy.

Ten sam mężczyzna powinien jednocześnie zrozumieć, że może upłynąć trochę czasu od pierwszej randki, zanim pójdzie z ukochaną do łóżka. I pomimo, że wydaje mu się to zupełnie bez sensu, głaskanie kobiety po głowie może mu w tym pomóc.

d2cui7z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cui7z