Trwa ładowanie...

Seks oralny powoduje raka?

Seks oralny powoduje raka?Źródło: Thinkstock
d3jaul2
d3jaul2

Ostatnio liczne źródła informują o wzroście liczby zachorowań na raka jamy ustnej i gardła, czego przyczyną rzekomo ma być seks oralny. Negatywnym bohaterem tej opowieści jest - przenoszony właśnie podczas "miłości francuskiej" - wirus brodawczaka ludzkiego (HPV), który ma być ponoć odpowiedzialny za te zachorowania. Czy jest się czego bać?
Co ciekawe, we wszystkich raportach prasowych, informujących o 51% wzroście zachorowalności na tego typu raka, nieodłącznie przewijają się nazwy dwóch szczepionek, które skutecznie leczą HPV.
To z kolei rodzi pytania. Czy mamy do czynienia jedynie z kolejnym zabiegiem koncernów farmaceutycznych, mającym na celu wzrost zysków, będący efektem szerzonej wśród ludzi paniki?

Czy też zagrożenie jest realne i już wkrótce może dojść do sytuacji, w której przed przystąpieniem do miłości francuskiej, będziemy wymieniać się certyfikatami zdrowia i potwierdzeniami szczepień?

Wirus HPV występuje w licznych odmianach - naukowcy twierdzą, że istnieje ponad 100 jego typów. HPV jest bardzo powszechny u kobiet - co ciekawe, według publikacji CDC (Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorób), statystycznie aż 80% kobiet przechodzi zakażenie HPV przed ukończeniem pięćdziesiątego roku życia czytaj więcej...

d3jaul2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jaul2