Trwa ładowanie...
29-07-2010 13:36

Seks po zawale

Seks po zawale
da024sb
da024sb

Przeszedłem drugi zawał. Lekarz powiedział, że mam odpoczywać, ja jednak miałbym ochotę pokochać się z moją żoną. Czy to jest szczególnie niewskazane?

Odpowiedź

Stosunek seksualny wiąże się ze znacznym wysiłkiem fizycznym. Osoby cierpiące na niewydolność krążeniową muszą więc dostosować swoją aktywność seksualną do możliwości układu krążenia. Przyjmuje się, że wysiłek związany z wejściem o własnych siłach na piętro budynku bez odpoczywania wiąże się z pracą serca porównywalną do tej podczas spokojnego stosunku płciowego, odbywanego w pozycji oszczędzającej mężczyznę (na jeźdźca).

Zatem zdolność do pokonania około 3 m wysokości może być jednym ze wskaźników mówiących o możliwości odbycia stosunku seksualnego. Ponieważ jednak przeciwwskazaniami do pożycia seksualnego mogą być również inne czynniki, takie jak: zaburzenia rytmu serca lub nieuregulowane ciśnienie tętnicze - to lepiej w każdym przypadku skonsultować możliwość pożycia seksualnego z lekarzem prowadzącym leczenie kardiologiczne.

Radosław Jerzy Utnik - psycholog-seksuolog, członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

da024sb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
da024sb