Trwa ładowanie...
d74tnsj
Seks

Seks po zawale

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Seks po zawale
d74tnsj

Przeszedłem drugi zawał. Lekarz powiedział, że mam odpoczywać, ja jednak miałbym ochotę pokochać się z moją żoną. Czy to jest szczególnie niewskazane?

Odpowiedź

Stosunek seksualny wiąże się ze znacznym wysiłkiem fizycznym. Osoby cierpiące na niewydolność krążeniową muszą więc dostosować swoją aktywność seksualną do możliwości układu krążenia. Przyjmuje się, że wysiłek związany z wejściem o własnych siłach na piętro budynku bez odpoczywania wiąże się z pracą serca porównywalną do tej podczas spokojnego stosunku płciowego, odbywanego w pozycji oszczędzającej mężczyznę (na jeźdźca).

d74tnsj

Zatem zdolność do pokonania około 3 m wysokości może być jednym ze wskaźników mówiących o możliwości odbycia stosunku seksualnego. Ponieważ jednak przeciwwskazaniami do pożycia seksualnego mogą być również inne czynniki, takie jak: zaburzenia rytmu serca lub nieuregulowane ciśnienie tętnicze - to lepiej w każdym przypadku skonsultować możliwość pożycia seksualnego z lekarzem prowadzącym leczenie kardiologiczne.

Radosław Jerzy Utnik - psycholog-seksuolog, członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

d74tnsj

Podziel się opinią

Share
d74tnsj
d74tnsj