Trwa ładowanie...

Seksoholiku - możesz zadzwonić!

Share
Seksoholiku - możesz zadzwonić!Źródło: Fotochannels.com
d3327n7

Polskie Towarzystwo Psychologiczne uruchomiło telefon zaufania 801-889-880 dla osób z uzależnieniami behawioralnymi, np. od hazardu, internetu, zakupów, seksu czy pracy. Z telefonu mogą skorzystać osoby, które są uzależnione lub podejrzewają, że mogą mieć taki problem oraz ich bliscy - rodziny, przyjaciele, znajomi.

Na numer 801-889-880 mogą dzwonić osoby, które obawiają się, że ich dziecko popadło w nadmierne zaabsorbowanie internetem i komputerem, a wirtualna rzeczywistość staje się dla niego ważniejsza niż realni znajomi i przyjaciele. Oferta skierowana jest również do osób, które mają poczucie, że poszukiwanie doświadczeń seksualnych wymyka im się spod kontroli, podejmują zachowania ryzykowne dla zdrowia lub naruszające prawo. Z porady mogą skorzystać też pracoholicy.

Konsultacje telefoniczne prowadzić będą doświadczeni specjaliści Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, przeszkoleni w zakresie problematyki uzależnień behawioralnych.

d3327n7

Uzależnienia behawioralne to te, które nie są związane z zażywaniem substancji psychoaktywnych (alkoholu, narkotyków), czyli np. uzależnienie od hazardu, uzależnienie od internetu lub komputera, seksoholizm, pracoholizm, uzależnienie od zakupów czy objadania się.

Telefon 801-889-880 będzie czynny codziennie, także w weekendy, w godzinach 17-22. Cena połączenia to koszt jednego impulsu, według taryfy operatora.

Projekt uruchomienia i prowadzenia telefonu zaufania dofinansowywany jest ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych, będących w dyspozycji Ministra Zdrowia. (PAP) akw/bos/ijuh

d3327n7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3327n7
d3327n7