Trwa ładowanie...
28-12-2012 14:52

Seksualny ból głowy

Seksualny ból głowyŹródło: Fotochannels.com
d2q1pq9
d2q1pq9

Czy zdarzyło ci się doznać straszliwego bólu głowy tuż przed, tuż po lub w trakcie orgazmu? Czym prędzej udaj się do specjalisty - samo nie przejdzie!

"Jestem przekonany, że w ciągu minionych dwóch tygodni moje życie było bardziej beznadziejne niż twoje. Mówię tak, ponieważ w tym okresie, ilekroć miałem osiągnąć orgazm, zjawiał się ten krzepki, zwalisty facet i kopał mnie z całej siły w głowę... wielokrotnie!" - taką oto metaforą, na łamach "AlterNetu", Joshua Holland opisuje dość krępującą przypadłość określaną mianem "coital cephalagia" - gdybyśmy mieli pokusić się o spolszczenie, moglibyśmy tę dolegliwość nazwać "seksualnym bólem głowy". Co ciekawe, mimo że wciąż świeży i stosunkowo mało zbadany, "seksualny ból głowy" jest nam bliższy niż mogłoby się to wydawać. W kawałach zazwyczaj panie narzekają na ból głowy, którym próbują wymówić się od spełnienia "małżeńskich obowiązków". Stereotypową kwestię "kochanie, nie dzisiaj, boli mnie głowa" - powinien jednak wypowiadać… facet.

Męska rzecz

Jak podaje magazyn "British Journal of Medical Practitioners", "coital cephalagia" atakuje jedną na sto osób, przy czym mężczyźni mają nawet czterokrotnie większe szanse na nabawienie się tej przypadłości niż kobiety. Ci, którzy cierpią na migreny, powinni obawiać się szczególnie. Dodajmy, że choć 1 proc. to niedużo "na papierze", stan faktyczny może się różnić od danych statystycznych. Zdaniem dr Andrew Dowsona z King's College Hospital w Londynie, "To ukryta epidemia. Cierpiący nie chcą mówić o swoich symptomach, ponieważ czują się tym zażenowani". Jeśli to prawda, niewykluczone, że cierpienia powodowane seksem mogą być znacznie bardziej powszechne. Co do samego rodzaju dyskomfortu, ten może być różny. Jedni skarżą się na nagły przeszywający, wręcz "miażdżący" ból, który chce rozerwać im czaszkę, inni twierdzą, że wszystko zaczyna się stopniowo - pojawia się u podstawy czaszki i wędruje wyżej, zyskując przy tym na sile. Są wręcz przypadki, gdzie ludzie tak cierpią, że aż mdleją - jak 31-letni Will
Ashton...

d2q1pq9

Cierpienie pana Ashtona

Ashton, doświadczywszy uderzenia bólu po raz pierwszy, padł jak rażony gromem i nie mógł się ruszyć przez ponad pół minuty. W głowie szumiało mu jeszcze w dwa dni po tym wydarzeniu. Ale bodaj najbardziej fascynującą informacją jest ta, że "seksualny ból głowy" może powstać nawet bez seksu - w wyniku masturbacji lub na skutek oglądania filmów pornograficznych. Pisze o tym portal "LiveScience". Przypadek amatora świerszczyków dotkniętego tą przypadłością trafił też na łamy portalu myhealthnewsdaily.com, gdzie doczekał się komentarza ze strony dr Amy Gelfand, neurologa z University of Kalifornia. "Niezależnie od rodzaju, bóle głowy związane z pobudzeniem seksualnym wciąż pozostają dla nas tajemnicą. Nikt tak naprawdę nie wie, co je powoduje. Jedni spekulują, że mogą je wywołać skurcze mięśni szyi i żuchwy, inni zwalają winę na nadmiernie reaktywne naczynia krwionośne w głowie" - mówi Gelfand.

Obolali, dwudziestoletni

Warto przypomnieć, że czasami to, co wydaje się nieprzyjemnym, ale stosunkowo niegroźnym dla życia "seksualnym bólem głowy", w istocie może okazać się czymś znacznie poważniejszym - może to być np. guz, który przypomina o swoim istnieniu, gdy skacze nam ciśnienie. Dlatego, jeśli cierpisz na bóle głowy, niezależnie od podejrzeń, należy niezwłocznie udać się do lekarza. Ból rzadko bowiem ustępuje samodzielnie! Co jeszcze powinniście wiedzieć o "seksualnych bólach głowy"? To zjawisko działające dość wybiórczo - przyjemność z seksu zakłócana jest cierpieniem najczęściej u 20-latków. Sporo ataków zaobserwowano też w grupie wiekowej 35-44 lata. Jedno jest pewne, jeśli doświadczasz podobnych sensacji w chwilach pobudzenia seksualnego, nie bagatelizuj tego!

MW, Puch,facet.wp.pl

d2q1pq9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2q1pq9