Trwa ładowanie...

Siedział przez pomyłkę, usłyszał, że sam jest sobie winien

Siedział przez pomyłkę, usłyszał, że sam jest sobie winienŹródło: Jupiterimages
d36h70t
d36h70t

Pewien Hiszpan niewinnie przesiedział w więzieniu trzy miesiące, a potem został jeszcze przez wymiar sprawiedliwości obciążony odpowiedzialnością za swe perypetie.

Jak informuje w poniedziałek gazeta "El Pais", wieśniakowi Juanowi Jose P. z Tomelloso skradziono dowód osobisty, kiedy jechał do pobliskiego Toledo. Złodziej, którego później zatrzymano za napad rabunkowy, podał się na policji za Juana Jose i został wypuszczony za kaucją.

Sprawa trafiła do sądu. Wezwania Juana Jose na rozprawę pozostawały jednak bez odpowiedzi, ponieważ wieśniak ignorował je, uznając, że chodzi o ewidentną pomyłkę. W tej sytuacji sąd skazał go zaocznie na sześć miesięcy więzienia. Juana Jose osadzono w zakładzie karnym i dopiero po 90 dniach jego adwokatowi udało się przekonać sąd, że skazano niewinnego.

Wymiar sprawiedliwości przeprowadził następnie w tej sprawie wewnętrzne śledztwo i uznał, że wieśniak sam jest winien uwięzieniu go przez pomyłkę, ponieważ wykazał się "brakiem zainteresowania i biernością".

Adwokat Juana Jose twierdzi natomiast, że jego klient jest prostym człowiekiem i nie potrafił zrozumieć sensu sądowych wezwań. Za niesłuszne uwięzienie domaga się od państwa 90 tysięcy euro odszkodowania.

(PAP)

d36h70t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36h70t