Trwa ładowanie...
d2rit4x
Ciekawostki

Single malt, od którego wszystko się zaczęło...

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Single malt, od którego wszystko się zaczęło...
(123RF.COM)
d2rit4x

Tradycja sięgająca 200 lat, smak z akcentami cytrusowymi i owocowymi w nowoczesnym, błękitnym opakowaniu - oto dobrze znana whisky w nowej odsłonie, upamiętniającej wizję założyciela destylarni George'a Smitha. The Glenlivet Founder's Reserve powstał w hołdzie dla unikatowego stylu, z którego od dawna słynie szlachetny trunek ze Speyside. Nowość dostępna jest już na polskim rynku.

Początki

Rok 1824 to kluczowa data dla marki, jednej z najbardziej znanych szkockich whisky single malt na świecie. W tym właśnie czasie George Smith założył własną destylarnię w odległej Livet Valley. Jego whisky dojrzewała w ręcznie robionych beczkach wyzwalających bogaty, zrównoważony smak słodu. Przez kolejne lata whisky cieszyły się uznaniem i współzawodniczyły ze sobą. W 1884 roku podpisano dokument, który wyróżnił oryginalną whisky George'a Smitha i nadał jej pierwszą w regionie licencję oraz prawo do wyłącznego użytkowania nazwy The Glenlivet.

d2rit4x

* 200 lat doświadczenia*

The Glenlivet Founder's Reserve to zwieńczenie prawie 200-letniego doświadczenia i pasji. Kunszt Master Distillera - Alana Winchestera sprawił, że powstała whisky o charakterze i smaku oddającym pierwotną wizję założyciela destylarni The Glenlivet. Trunek wyróżnia się zbalansowanym, łagodnym i głębokim smakiem, w którym wyczuwalne są delikatne aromaty owoców cytrusowych, zwłaszcza słodkiej pomarańczy i gruszki.

* Jak opisać whisky The Glenlivet Founder's Reserve?*

  • Barwa: Szlachetne złoto.
  • Aromat: Delikatny aromat owoców cytrusowych z wyczuwalną nutą słodkiej pomarańczy.
  • Smak: Doskonale wyważona i niezwykle delikatna. Przeważają słodkie, owocowo-pikantne nuty pomarańczy i gruszek, z lekko wyczuwalną słodyczą karmelizowanych jabłek.
  • Finisz: Długi, kremowy i delikatny.
d2rit4x

* Klasyka w nowoczesnym wydaniu*

The Glenlivet Founder's Reserve to klasyczny smak whisky w nowoczesnym wydaniu. Opakowanie w delikatnym, błękitnym kolorze "Georgian Blue" z jednej strony jest nawiązaniem do męskości i klasyki, z drugiej zaś stanowi nowoczesny i świeży akcent w świecie whisky. Wyraźny i dobrze widoczny podpis założyciela marki George'a Smitha umieszczony zarówno na butelce, jak i opakowaniu nawiązuje do historii marki i wyróżnia whisky na tle innych single maltów.
Founder's Reserve to ukłon w kierunku tradycji, George'a Smitha oraz łagodnego, owocowego smaku, z którego znana na całym świecie jest whisky The Glenlivet. Trudno mówić o niej, jako o nowości, to kolejny etap 200-letniej historii The Glenlivet. Butelka - wyróżniająca się na tle innych single maltów swoim błękitnym opakowaniem - to świeży akcent w świecie tego klasycznego trunku - mówi Arkadiusz Dobosz, Marketing Manager Whisky Category, Wyborowa Pernod Ricard.

d2rit4x

Podziel się opinią

Share
d2rit4x
d2rit4x