Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany Żabka

Sklepy otwarte w niedzielę

Zakaz handlu w niedzielę ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Od pewnego czasu w Polsce nie zrobimy zakupów w niedzielę. Ale czy na pewno? Wiele sklepów pozostaje otwartych pomimo zakazu, a ich praca w te dni jest zgodna z prawem. Kupić można nie tylko podstawową żywność, ale też produkty gospodarstwa domowego, alkohol i napoje, a także artykuły dla zwierząt. Jakie sklepy są otwarte w niedzielę i kto może pracować w ten dzień?

Share
 Źródło: materiały partnera
d1n8wgr

Jakie sklepy są otwarte w niedzielę?

Brak możliwości zrobienia zakupów w dowolny dzień może być uciążliwy. Szczególnie jeśli akurat wracamy z podróży do mieszkania, w którym w lodówce jest jedynie światło, mamy niezapowiedzianych gości czy najzwyczajniej w świecie zapomnieliśmy kupić ważnego składnika na niedzielny obiad.

Wśród sklepów otwartych 7 dni w tygodniu wymienić należy sklepy należące do sieci Żabka. Ich rosnąca popularność sprawia, że Żabek w całej Polsce przybywa. Ich zaletą, poza dostępnością i długimi godzinami pracy, jest także szeroki asortyment. W Żabce kupić można bowiem nie tylko świeże pieczywo, nabiał i przekąski, ale też owoce i warzywa, mrożonki, napoje i alkohol. Nie brakuje szerokiej gamy słodyczy, a także artykułów higienicznych pierwszej potrzeby, takich jak podpaski, chusteczki higieniczne czy pasta do zębów.

Wszystko to sprawia, że Żabka to dobre miejsce nie tylko na niewielkie niedzielne zakupy, ale też regularne uzupełnianie domowych zapasów. Jeśli zastanawiasz się, czy w Twoim mieście są sklepy otwarte w niedzielę, na stronie sieci Żabka dostępna jest wyszukiwarka umożliwiająca znalezienie lokalizacji oraz wskazująca godziny pracy poszczególnych punktów.

d1n8wgr

Sklepy otwarte w niedzielę – dlaczego pracują pomimo zakazu?

Zakaz handlu w niedzielę odebrał możliwość pracy wielu sklepom. Początkowo zakaz nie obejmował stacji benzynowych, punktów oferującym pamiątki, kwiaciarni i lokali gastronomicznych. Następnie dołączyły do nich niektóre sklepy spożywcze. Dlaczego mimo zakazu spotykamy sklepy otwarte w niedzielę?

Prawo przewiduje pewne warunki, po których spełnieniu handel w niedzielę jest możliwy. Po pierwsze, w niedzielę handlować mogą punkty, w których za kasą stoi sam właściciel, a nie zatrudnieni przez niego pracownicy. Obsługiwać klientów mogą także osoby z rodziny właściciela, np. małżonek, rodzic, dziecko itp., jednak należy pamiętać o tym, że praca może być świadczona jedynie na zasadzie nieodpłatnej pomocy.

Drugi przypadek, w którym sklepy mogą pracować w niedzielę, to oznaczenie ich jako punktów odbioru i nadania przesyłek i paczek kurierskich. Sklepy otwarte w niedzielę często korzystają z tej możliwości. Dzięki temu podczas zakupów można wysłać lub odebrać przesyłkę, przez co oszczędza się czas przeznaczony na wizytę na poczcie. Tego typu usługi oferuje większość sklepów sieci Żabka.

Artykuł sponsorowany Żabka
d1n8wgr
d1n8wgr