Trwa ładowanie...
03-09-2014 10:12

Śląsk tuszem dziergany

Śląsk tuszem dzierganyŹródło: archiwum Tattoo Konwent fot. Maciej Sitarz
d33uitn
d33uitn

Po emocjonującej odsłonie Cropp Tattoo Konwent w Gdańsku nadeszła kolej na Katowice. Stolica Górnego Śląska 20 i 21 września zamieni się w polską mekkę tatuażu artystycznego. Wszystko za sprawą organizowanej w tych dniach drugiej śląskiej edycji Cropp Tattoo Konwent. W trakcie festiwalu swój talent zaprezentuje 120 tatuatorów reprezentujących głównie polską scenę tatuażu. W industrialnych wnętrzach Galerii Szyb Wilson poza ucztą dla oczu w postaci arcydzieł na skórze, odwiedzających czeka wiele kulturalnych atrakcji.

Cykl Cropp Tattoo Konwent składa się z trzech odsłon. Po Wrocławiu (kwiecień 2014) i Gdańsku (lipiec 2014) tatuatorzy i artyści w zupełnie innej odsłonie pojawią się w Katowicach. W trakcie dwóch dni w strefie tatuażu spotkamy wielu mistrzów sztuki artystycznego zdobienia ciała z Polski i innych europejskich krajów.

Szranki tuszem zdobione

W trakcie śląskiej odsłony duża część zgromadzonych w postindustrialnej przestrzeni szybu tatuatorów przystąpi do konkursów organizowanych aż w ośmiu kategoriach. Ich dzieła oceniać będzie jury w składzie: Anabi – specjalizujący się w tatuażu naturalnym, malarskim i komiksowym, Sławek Frączek – który jako pierwszy organizował w Polsce festiwale tatuażu, legenda wśród polskich tatuatorów – Karol Krawczyk oraz pochodzący ze Śląska Tomasz Gaca. Przed rokiem, specjalnie na katowicką odsłonę konwencji, organizatorzy stworzyli nową kategorię konkursową - tatuaż związany ze Śląskiem, w której zwyciężył Kazimierz "Kosa" Rychlikowski ze studia Speak In Color. Poza tym prace artystów będą oceniane w następujących kategoriach: najlepszy tatuaż mały i duży czarno-szary oraz kolorowy, tradycyjny klasyczny oraz najlepszą pracę każdego dnia konwentu.

Muzyka igłą malowana

W trakcie dwóch dni festiwalu, poza strefą tatuażu, tradycyjnie w programie znajdą się pokazy artystyczne i koncerty. Na scenie w Szybie Wilson zobaczymy całe spektrum europejskich zespołów: Bombs From Heaven (CZ), Pay No Respect (UK), Reverend Beat-Man (SUI), Rob Coffinshaker (SWE), The Silver Shine (HUN) oraz polski skład Freeborn Brothers. Muzyczną gwiazdą konwentu będzie legendarna, polska ekipa TUFF ENUFF, która zagra na zakończenie imprezy. Tuff Enuff to reprezentanci szeroko rozumianej muzyki metalowej. Miksują w swoim stylu podgatunki takie, jak hardcore, punkgroove metal, doprawiając wszystko specyficznym poczuciem humoru.
Zainspirowani pozytywnym odzewem po premierze sceny DJ’skiej w Gdańsku, organizatorzy postawili w trakcie śląskiej edycji na warsztaty dla DJ’ów, które będą atrakcją dla odwiedzających katowicki konwent.

Pokazy, sztuka, auta i banany…

Druga edycja to także scena pokazowa, na której zobaczymy jedną z najzdolniejszych tancerek burleski na świecie LouLou D’vil. Obejrzymy także występ legendarnej, igrającej z ogniem kobiecej grupy Mamadoo oraz Aurelię Bernard, pochodzącą z Francji, niesamowicie utalentowaną artystkę cyrkową.
Cropp Tattoo Konwent to wydarzenie, które ucieszy także fanów motoryzacji. Podczas wrześniowej odsłony można będzie zajrzeć do jedynej w swoim rodzaju strefy customowych samochodów i lowriderów.

W Galerii Szyb Wilson nie mogło zabraknąć wystawy surrealistycznych grafik Tomasza Strzałkowskiego. Spragnieni dodatkowych wrażeń będą mogli „liznąć” sztuki tatuowania przez dzierganie tuszem bananowych skórek pod okiem specjalisty - Sasky'iego z Banana-Ink. Przedostatni weekend sierpnia w Katowicach zapowiada się więc arcyinteresująco!

d33uitn

Obecność gwiazd i obfitość atrakcji jest wynikiem wsparcia ze strony firmy Cropp, która została patronem tytularnym wszystkich trzech odsłon festiwalu. Tegoroczna, druga już edycja Katowice Cropp Tattoo Konwent odbędzie się w dniach 20 i 21 września 2014 w Galerii Szyb Wilson. Bilety jednodniowe w cenie 35/45 zł – bilet na sobotę i 30/40zł – bilet na niedzielę (przedsprzedaż/w dniu imprezy) oraz dwudniowe karnety (50/60) są dostępne w sieci www.biletin.pl.

Więcej informacji o Cropp Tattoo Konwent na stronie: katowice.tattookonwent.pl/.

d33uitn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33uitn