Trwa ładowanie...

Słuchawki bezprzewodowe na wakacje. Weź je na basen lub plażę

Wkrótce rozpocznie się sezon wakacyjny, a wraz z nim wielkie podróżowanie i relaks. Częstym kompanem wypoczynku jest oczywiście muzyka, ale nie każde słuchawki bezprzewodowe można zabrać na basen lub plażę, bo kontakt z wodą może skończyć się ich uszkodzeniem. Dlatego wybraliśmy pięć modeli, które z powodzeniem możecie zabrać latem do plecaka.

Słuchawki bezprzewodowe przydadzą się w podróży Słuchawki bezprzewodowe przydadzą się w podróży Źródło: Adobe Stock
d3r2c0q
d3r2c0q

W naszym przeglądzie przedstawimy pięć modeli słuchawek segmentu True Wireless. Co to oznacza? To określenie dotyczy słuchawek całkowicie pozbawionych okablowania, ponieważ zdarza się, że słuchawki Bluetooth i tak mogą być złączone przewodem między sobą. Za tym idzie również inny sposób przesyłu dźwięku, który jest przekazywany osobno do prawej i osobno do lewej słuchawki. Widać to szczególnie w modelach dokanałowych i dousznych, gdzie możecie schować lewą słuchawkę do ładowarki, a prawa wciąż będzie odtwarzała muzykę lub umożliwiała rozmowę przez telefon. Technologia ta jest bardzo praktyczna i zdarza się, że występuje również przy słuchawkach nausznych. My skupimy się jednak na pierwszych dwóch typach.

W trakcie poszukiwań liczy się oczywiście czas pracy po pełnym naładowaniu baterii, ponieważ to od niego zależy, jak często słuchawki będą gościć w etui ładującym. Jeżeli połączymy parametry baterii w słuchawkach i etui, to najlepsze modele zapewniają nawet do 20 godzin łącznej pracy. Dla nas najważniejszym kryterium wyboru jest stopień ochrony IP, który musi być co najmniej na poziomie 7 dla zabezpieczenia przed wnikaniem wody. To oznacza ochronę przed skutkami krótkotrwałego zanurzenia w wodzie (30 min na głębokość 0,15 m powyżej wierzchu obudowy lub 1 m powyżej spodu dla obudów niższych niż 0,85 m). Tym razem cena nie gra roli, bo liczy się wytrzymałość.

Jeden model, różne oblicza

Pierwszy typ to Philips TAA7306BK/00, które są dokanałowe i dodatkowo mają "skrzydełka", które pozwalają pewniej zamocować słuchawki na uszach. Stopień ochrony IP57 oznacza, że są odporne również na pył, więc możecie się z nimi wybrać na plażę. W zestawie są nakładki na obudowę i "skrzydełka" w trzech kolorach. Czas pracy po naładowaniu to 6 godz., a z użyciem ładowarki - do 18 godz. Model ten ma wygodny panel dotykowy, który ułatwia sterowanie.

Idealne dopasowanie

Producent słuchawek Jabra True-Wireless Elite Active 75t WLC szczyci się tym, że jego produkt został opracowany z użyciem zaawansowanego symulatora algorytmicznego, który przeanalizował kształt wielu tysięcy uszu. Dzięki temu słuchawki mają zapewniać doskonałe dopasowanie. Poziom ochrony jest jak w poprzednim modelu, a więc IP57. Po naładowaniu możecie ich używać do 7,5 godz., a ładowarka pozwala na 28 godz. pracy. Zastosowano tu aktywną redukcję szumów z trybem HearThrough, który pozwala na odblokowanie dźwięków otoczenia.

Na każdą okazję

JBL Reflect Flow Pro+ to sprzęt dla aktywnych i wymagających użytkowników. Stopień ochrony IP68 oznacza, że są pyłoszczelne i wytrzymają ciągłe zanurzenie w wodzie w warunkach surowszych niż przy poziomie 7. Do tego jest system aktywnej redukcji szumów i panel dotykowy. Słuchawki można dopasować do swoich potrzeb i upodobań, korzystając z aplikacji JBL Headphones. Etui ładujące pozwala na 30 godzin pracy, a po naładowaniu słuchawki mogą działać do 10 godzin.

Pozory mylą

Choć słuchawki dokanałowe Samsung Galaxy Buds Pro ANC wyglądają elegancko i delikatnie, to są w stanie wytrzymać zanurzenie w wodzie przez 30 minut na głębokości 1 metra. Deklarowany czas pracy z wykorzystaniem etui ładującego wynosi do 18 godzin przy włączonym systemie redukcji szumów. Z aplikacją Galaxy Wearable można samodzielnie ustawić poziom dźwięków otoczenia przepuszczanych przez słuchawki.

Dla aktywnych audiofilów

Ostatnia propozycja to Bang & Olufsen Beoplay E8 Sport spełniające warunki certyfikatu IP57. Kodeki AAC i Qualcomm aptX gwarantują czysty dźwięk, a silikonowe końcówki i miękkie nakładki zapewnią komfort niezależnie od warunków. Wśród funkcji dodatkowych jest też korektor dźwięku. Po naładowaniu można słuchać muzyki do 7 godzin, a z wykorzystaniem etui - nawet do 30 godzin przy umiarkowanym poziomie głośności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3r2c0q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d3r2c0q