Trwa ładowanie...
13-03-2015 08:01

Smartwatch, czyli wszystko pod ręką

Smartwatch, czyli wszystko pod ręką
d2n2cdp
d2n2cdp

W ostatnich latach każda szanująca się firma produkująca smartfony wprowadziła do swojej oferty również smartwatch'e. Pomysł przeniesienia obsługi telefonu na nadgarstek jest o tyle ciekawy, że funkcjonalność takiego urządzenia ograniczona jest jedynie do ludzkiej wyobraźni. Daje to zarówno twórcom takich urządzeń, jak i programistom nieograniczone wręcz możliwości. Firma GOCLEVER również nie pozostaje w tyle jeśli chodzi o ten nowy dział produktów osobistych. Co ciekawe, jak w przypadku innych urządzeń tej marki, stosunek oferowanych parametrów do ceny jest godny uwagi.

Chronos Colour to najnowsza propozycja GOCLEVER. Smartwatch ten już na zdjęciach rozbudza wyobraźnię - w końcu mamy do czynienia z urządzeniem, którym możemy obsługiwać naszego smartfona nie wyjmując go z kieszeni. Dzięki kolorowemu i dotykowemu ekranikowi o przekątnej 1,6 cala dostajemy informacje z telefonu bezpośrednio na nadgarstek i możemy na nie reagować.
Tak oto jesteśmy powiadomieni o nadchodzącej wiadomości, nieodebranym e-mailu czy nieprzeczytanym powiadomieniu na Facebooku rzucając jedynie okiem na zegarek. Brzmi niesamowicie i rzeczywiście w życiu codziennym jest niemałym ułatwieniem. Funkcjonalność ta kończy erę zerkania na komórkę za każdym razem, gdy ta wyda z siebie jakikolwiek dźwięk lub wibrację.

O wiele ciekawszą opcją jest możliwość reagowania na otrzymywane sygnały. I tak możemy przeczytać smsa lub odrzucić niepilne połączenie. Dostajemy bezpośredni dostęp do swojej książki telefonicznej, kalkulatora i kalendarza, chociaż w tym przypadku jest na tyle mały, że obsługa już nie jest taka łatwa. Oczywiście, mając do dyspozycji dotykowy ekran, twórcy nie mogli nie wprowadzić możliwości odpisania na otrzymane smsy czy wybrania numeru telefonu. Jednak po dłuższej chwili wprowadzania kolejnych znaków na tak małym urządzeniu, kończą się sięgnięciem wreszcie do wspomnianej kieszeni.

Zabiegani i aktywni posiadacze Chronosa Colour z pewnością docenią możliwość sterowania swoim multimedialnym samrtfonem "w biegu". Dzięki obsłudze plików audio można kontrolować odtwarzanie utworów praktycznie jednym ruchem, co wcześniej wymagało zatrzymania się lub co najmniej oderwania wzroku od kierunku podążania. GOCLEVER wykorzystali także fakt, że fani aktywnego trybu życia korzystają coraz częściej ze swoich smartfonów jako urządzeń rejestrujących ich treningi. I tak pod ręką (a właściwie na ręce) mamy przebyty dystans oraz liczbę spalonych kalorii.

d2n2cdp

Lista funkcji smartwatcha GOCLEVER Chronos Colour jest na tyle długa, że trudno wyobrazić sobie kogoś, kto rzeczywiście w życiu codziennym skorzysta ze wszystkich możliwość. Nie mniej technologiczne zaawansowanie tego smartwatcha sprawia, że nie jest to jedynie gadżet dla zajawkowiczów, a przydatne urządzenie na co dzień.

Podsumowując warto zwrócić uwagę na jeden z najistotniejszych faktów dotyczących Chronosa. Jest to po prostu eleganckie urządzenie pasujące niemal do każdego ubioru. Czarny pasek i obudowa nie rzucają się w oczy, nie przeszkadzają w codziennych czynnościach i jeśli tylko nie mamy ochoty być bombardowani informacjami z wirtualnego świata, doskonale sprawdza się jako zwykły klasyczny i bardzo wygodny zegarek na rękę.

d2n2cdp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2n2cdp