Trwa ładowanie...

Solidny portfel na lata. Doskonała jakość w dobrych cenach

Skórzany portfel to dodatek, który jest wizytówką każdego zadbanego mężczyzny. Niezależnie od tego, czy stawiasz na pokaźny, gruby portfel, czy wersję slim z kieszonkami jedynie na niezbędne rzeczy, warto przejrzeć najciekawsze modele.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Solidny portfel na lata. Doskonała jakość w dobrych cenach
Źródło: iStock.com
d2pydbr

Portfel powinien być przede wszystkim dopasowany do potrzeb osoby go noszącej. Musi pomieścić wszystko, czego potrzebujesz podczas każdego dnia w pracy. Jeżeli nosisz ze sobą bilon, gotówkę i karty lojalnościowe, lepiej będzie wybrać pokaźny portfel z wieloma przegródkami. Z drugiej strony powinien bez problemu mieścić się w kieszeni tak, byś mógł zabrać go ze sobą wszędzie.

Pionowy czy poziomy?

Każdy typ ma swoje zalety. Pionowe portfele uznawane są za bardziej klasyczne, mają więcej przegródek i miejsca na dodatkowe karty, ale z drugiej strony są nieco grubsze niż odpowiedniki poziome. Portfel poziomy z powodzeniem zmieści się w kieszeni spodni czy marynarki.

Zwróć uwagę na to, jak ułożone są kieszonki. Jeśli wsuwasz karty poziomo, praktycznie niemożliwe jest, by po zamknięciu portfela jakiekolwiek dokumenty czy wizytówki się wysunęły. Z kolei jeśli wylot kieszonki skierowany jest ku górze, możesz liczyć się z tym, że z biegiem czasu przy częstym wyciąganiu dokumenty zaczną się samoistnie wysuwać.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Zwróć uwagę na wykończenie

Przed zakupem portfela sprawdź, czy wszystkie elementy idealnie do siebie pasują. Zapnij i odepnij go kilkukrotnie, by sprawdzić, czy zatrzask nie będzie sprawiać problemów. Zwróć uwagę na to, jak portfel wygląda po złożeniu oraz czy wszystkie szwy zostały starannie wykonane. Niech nie zwiedzie cię wysoki połysk portfela, najlepsze modele powinny być wykonane ze skóry licowej o bardzo delikatnym pobłysku. Jeśli skóra błyszczy zbyt mocno, prawdopodobnie pokryto ją grubą warstwą lakieru, a to może oznaczać materiał słabej jakości.

Portfele w wersji slim

Duże portfele powoli stają się zbyteczne. Zamiast płacić gotówką i kolekcjonować coraz to drobniejsze monety stawiamy na płatność kartą, a większość kart lojalnościowych da się równie dobrze przenieść do smartfona. To z kolei oznacza, że dodatkowe kieszonki i saszetki stają się bezużyteczne. Dlatego część mężczyzn stawia na "odchudzone" portfele.

Usunięto z nich bilonówkę, dodatkowe przeszycia i część kieszonek, pozostawiając to, co najniezbędniejsze. Tym samym odchudzony portfel bez problemu zmieści się w wewnętrznej kieszeni marynarki bądź spodniach, nie powodując wybrzuszeń. Jest cienki i elastyczny, łatwo dostaniesz się do każdej karty czy banknotów, nawet posługując się jedną ręką. Portfel slim wypchany po brzegi dalej będzie cieńszy niż pusty portfel w klasycznym wydaniu.

Bilon w dobrym opakowaniu

Ci, którzy nie mogą żyć bez monet, mogą pokusić się o elegancką bilonówkę w postaci sztywnej, skórzanej sakiewki w kształcie przypominającym podkowę. Jest na tyle niewielka, że możesz nosić ją w kieszeni, a gdy potrzebujesz na przykład zostawić napiwek bądź włożyć monetę do parkometru lub wózka w supermarkecie, zawsze będziesz mieć pod ręką kilka monet. Praktyczne zapięcie minimalizuje ryzyko, że monety rozsypią ci się w kieszeni.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2pydbr

Podziel się opinią

Share
d2pydbr
d2pydbr