Trwa ładowanie...
d2g7jgj
Ciekawostki

Spal tłuszcz szybciej i łatwiej

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Spal tłuszcz szybciej i łatwiej
(Jupiterimages)
d2g7jgj

Trenuj z nami

Sporo osób prowadzących aktywny tryb życia zauważa, że pomimo uprawiania sportów i zwracania uwagi na to co jedzą - ich ciała nie przemieniają się w umięśnione i pozbawione tłuszczu. Bywa to wielu wypadkach frustrujące, a przecież wystarczyłoby tylko trzymanie się pewnych i sprawdzonych metod, aby łatwiej i szybciej osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Istotą skutecznego treningu jest trzymanie się podstaw, ponieważ bez nich osiągnięcie celu jest niewykonalne. W pozbywaniu się tkanki tłuszczowej najważniejsze jest wykonywanie treningu spalającego tłuszcz (cardio), ćwiczenie z obciążeniem oraz spalanie w ciągu dnia więcej kalorii niż wynosi nasze zapotrzebowanie (ujemny bilans kaloryczny). Jeżeli chcemy osiągnąć sukces to tylko przestrzeganie 3 powyższych zasad nam to zagwarantuje, gdy tylko odstąpimy od jednej z nich nasze wysiłki będą nic nie warte.

d2g7jgj

Trening spalający tłuszcz (cardio)

Do najpopularniejszych dyscyplin pomagających nam w pozbyciu się nadmiaru tłuszczu należą: spacerowanie, bieganie, pływanie, jazda na rowerze, nordic walking. Ponadto można też wybierać z szerokiego wachlarza maszyn cardio dostępnych w klubach fitness, czy też zajęć w grupach (step, dance) lub gier zespołowych. Najważniejsze w wyborze jest takie dopasowanie aktywności do naszego charakteru, aby sprawiała nam ona przyjemność i motywowała do wysiłku.

W celu pozbycia się tkanki tłuszczowej istotny jest regularny trening aerobowy (cardio), który należy wykonywać minimalnie 3 razy w tygodniu, przeznaczając od 30 do 60 minut na każdy z nich. Pamiętając, aby nasze tętno podczas ćwiczeń mieściło się pomiędzy 65%-80% swojego maksimum (220 - wiek).

Ponadto warto, aby przynajmniej jeden z tych treningów był wykonywany metodą „interwałową”, która znakomicie wpływa na podniesienie naszego metabolizmu. Trening interwałowy to nic innego jak mieszanie wysiłku o wysokiej i niskiej intensywności. Dobrym przykładem tej metody może być powtarzanie minutowego biegu, co każde 5 minut spaceru.

d2g7jgj

Autor: Mikołaj Plackowski - Trener serwisu Trening.wp.pl

]( http://trening.wp.pl/ ){:external}

Trenuj z nami

* Ćwiczenie z obciążeniem*

d2g7jgj

Wiele osób bardzo często nie widzi związku pomiędzy dźwiganiem ciężarów i spalaniem tłuszczu. Dlatego rezultat ćwiczeń spalających tłuszcz i dbania o dietę w ich przypadku, kończy się uzyskaniem chudej i mało wyrazistej sylwetki. Natomiast cel zrzucenia tłuszczu u większości z nas to, także chęć pokazania proporcjonalnej i umięśnionej sylwetki.

Trening z obciążeniem sprzyja spalaniu tłuszczu poprzez budowanie beztłuszczowej masy ciała, czyli mięśni. Każdy dodatkowy kilogram mięśni sprawia, że spalamy 30-50 kalorii więcej w ciągu dnia, co w ciągu miesiąca przekłada się na taką ilość kalorii, jaką byśmy spalili podczas, co najmniej 2 intensywnych treningów cardio.

Wskazówki do ćwiczeń siłowych, które zmaksymalizują efekt redukcji tkanki tłuszczowej:

- krótki czas przerw odpoczynkowych pomiędzy seriami (<60 sekund), - trenowanie całego ciała na jednym treningu (naturalne zwiększenie poziomu
hormonu wzrostu = więcej spalonego tłuszczu),
- korzystanie podczas treningu z metody superserii (większa intensywność ćwiczeń),
- mniejsza liczba powtórzeń (6-8), przy zwiększonej liczbie serii ( zwiększenie metabolizmu).

Ujemny bilans kaloryczny

Jeżeli nie będziemy spożywali mniej kalorii niż wynosi nasze dzienne zapotrzebowanie to pomimo aktywności fizycznej nie zredukujemy nadmiaru tłuszczu. Dlatego tak istotne jest przestrzeganie diety podczas pozbywania się niechcianej tkanki tłuszczowej. W maksymalnym wykorzystaniu diety pomoże trzymanie się pewnych fundamentów, oto one:

- zawsze jedz śniadanie,
- spożywaj 5-6 posiłków dziennie o stałych porach dnia,
- nigdy nie jedz mniej niż 1200 kcal na dzień,
- dostarczaj organizmowi składników pokarmowych w odpowiednich proporcjach,
- pij dużo płynów.

d2g7jgj

Pamiętajmy, aby zawsze trzymać się podstaw, a wszelkie nowości i urozmaicenia stosować dodatkowo jako uzupełnienie. Jest to jedyny pewny sposób, aby osiągnąć cel i zagwarantować sobie wymarzoną sylwetkę.

Autor: Mikołaj Plackowski - Trener serwisu Trening.wp.pl

Mikołaj Plackowski

]( http://trening.wp.pl/ ){:external}

d2g7jgj

Podziel się opinią

Share

d2g7jgj

d2g7jgj