Trwa ładowanie...
08-02-2011 12:00

Sposób na każdą kobietę!

Sposób na każdą kobietę!Źródło: Thinkstockphotos
d2yymr5
d2yymr5

Facebook zyskał nową funkcję: naukowcy wykorzystali go do przeprowadzenia badań nad relacjami damsko-męskimi. Okazuje się, że męska szczerość uczuć nie popłaca. Ona zwariuje na Twoim punkcie, jeśli będziesz ją po prostu zwodził! Niepewność co do Twoich uczuć znacząco podwyższa damskie zainteresowanie Twoją osobą.

Już na samym wstępie przy badaniach posłużono się fortelem: studentkom University of Virginia powiedziano, że tematem eksperymentu jest zbadanie użyteczności Facebooka jako portalu randkowego. Niczego nieświadome dziewczyny przeglądały fikcyjne profile facetów, z którymi miałyby ochotę się umówić, a naukowcy bacznie śledzili poziom zaangażowania i emocjonalną huśtawkę nastrojów związaną z tym, jak zachowuje się wybrany facet (fikcyjny profil).

Okazało się, że mimo iż istnieje zależność, zgodnie z którą lubimy daną osobę tak mocno, jak uważamy, że ona lubi nas, to w rytuałach godowych przez Internet zupełnie się nie sprawdza. Po prostu nie działa, a wręcz jest zupełnie odwrotnie.

d2yymr5

[

]( #opinions )

Im więcej kobiecych wątpliwości na temat poziomu zainteresowania, jakim potencjalny kandydat na randkę darzy kobietę, tym bardziej się jej on podoba, a ona sama szybciej wpada "jak śliwka w kompot". Dlaczego tak się dzieje?

"Brak jasności w temacie miłości" powoduje, że kobieta częściej i intensywniej rozmyśla o przedmiocie swoich uczuć, a skoncentrowanie większej ilości myśli przez dłuższy okres czasu na jednym obiekcie, sprawia, że ów obiekt wydaje się coraz bardziej atrakcyjny.

d2yymr5

Co ciekawe, atrakcyjność faceta, co do którego uczuć kobieta nie jest pewna, jest oceniana wyżej niż atrakcyjność faceta, który szaleje za swoją wybranką i wcale się z tym nie kryje, otwarcie komunikując jej: "cholernie mi się podobasz".

[

]( #opinions )

d2yymr5

Autorzy badania podkreślają, że ich badania nad atrakcyjnością dotyczą randkowania przez Internet, a strategia przyciągania zainteresowania i podbijania własnej atrakcyjności jest strategią obliczoną na działanie poprzez portale społecznościowe. Najwyższy poziom zainteresowania swoją osobą potencjalnych kobiet właśnie poprzez podsycanie go enigmatycznością informacji o swoim zdaniu na ich temat sprawdza się w Internecie. Kiedy jednak już przyjdzie do spotkania w "realu" możliwe, że potrzebne będą jeszcze inne strategie...

I jeszcze jedno. Strategia ma jedną zasadniczą wadę: działa w dwie strony - panie też są dla nas najbardziej atrakcyjne wówczas kiedy ukrywają swoje uczucia i nas zwodzą. Typowe gonienie króliczka.

KP/PFi

d2yymr5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yymr5