Trwa ładowanie...

Sprzątanie obniża płodność

Sprzątanie obniża płodnośćŹródło: Jupiterimages
d3mj7md
d3mj7md

Męskim okiem

Myślisz o założeniu rodziny? A zatem trzymaj się z dala od odkurzacza i innych urządzeń AGD. Naukowcy po raz pierwszy są pewni: przebywanie w polu elektromagnetycznym obniża płodność.

W ramach eksperymentu naukowcy obserwowali i badali 150 mężczyzn – dawców spermy. U połowy z nich zauważono mniejszą ilość, ruchliwość i nieprawidłową budowę plemników. Żeby przekonać się czemu tak się dzieje – mężczyźni nosili przy sobie mierniki, które przez cały czas mierzyły wartość pola magnetycznego. Jak się okazało – ci z mężczyzn, którzy przebywali w polu elektromagnetycznym mieli w wyniku tego nasienie gorszej jakości. Im dłuższy był czas przebywania w zasięgu pola – tym jakość spermy była gorsza. Do pogorszenia jakości nasienia wystarczyła wartość indukcji magnetycznej powyżej 0,16 mikrotesli.

Według naukowców wyniki badań wyjaśniają czemu w ciągu ostatniego stulecia nastąpił tak drastyczny spadek płodności mężczyzn. Wpływ na to miało właśnie upowszechnienie urządzeń elektrycznych. Dlatego jeden z autorów badania - dr De-Kun Li z Uniwersytetu Stanforda przekonuje: „Mężczyźni, którzy starają się o dziecko powinni unikać ekspozycji na pole elektromagnetyczne”. Zdaniem naukowca urządzenia z silnikiem elektrycznym powinny znajdować się z daleka od ciała. Dr Li zaleca również, by nie przebywać w pomieszczeniu, w którym działa kuchenka mikrofalowa.

d3mj7md

No cóż, wiadomość o wynikach badań nie jest niestety najlepsza. Wynika z niej bowiem, że przed bezpłodnością chronić może jedynie porzucenie wszelkich nowoczesnych wynalazków i przeniesienie się gdzieś na łono przyrody. Jedyny plus jest taki, że po zapoznaniu się z medycznym raportem żadna pani myśląca poważnie o związku i założeniu rodziny nie powinna się domagać, byśmy dbali o domowy porządek. Bo przecież każde odkurzanie mieszkania, to trochę jak misja samobójcza. Jeśli nie dla nas, to przynajmniej dla naszych plemników.

(menonwaves)

[

]( http://jegoego.pl/ ){:external}

d3mj7md
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mj7md