Trwa ładowanie...

Stacja lutownicza. To powinien mieć każdy majsterkowicz

Stacja lutownicza to zakup na lata. Chociaż nie używamy jej na co dzień, to czasami może uratować nam skórę, gdy coś nie działa. Nie trzeba być elektrykiem, by naprawić kilka podstawowych urządzeń. W dodatku możesz stworzyć amatorską radiostację czy krótkofalówkę.

Stacja lutownicza. To powinien mieć każdy majsterkowiczŹródło: Getty Images, fot: Peter Macdiarmid / Staff / Getty Images
d2ospbl
d2ospbl

Lutownice mogą kosztować nawet do 2000 zł. Jednak taki sprzęt jest przydatny jedynie prawdziwym profesjonalistom, którzy korzystają z niego na co dzień w swoim zawodzie.

Dla amatora, majsterkowicza czy po prostu zaradnego pana domu wystarczy mniejszy sprzęt nawet do około 200 zł. Zebraliśmy kilka przykładowych stacji lutowniczych, które mogą was zainteresować.

Z reguły lutownice różnią się niewielkimi szczegółami. Lekka różnica w mocy pozwala na lutowanie twardszych elementów, ale przy podstawach to tak na prawdę nie ma większego znaczenia.

Wybierając lutownicę warto przyjrzeć się, czy rączka odpowiada naszej wygodzie. Także wiele zależy od tego, jaką destynację dla niej obieramy. Niektóre z nich lepiej nadają się do naprawy układów analogicznych a inne do cyfrowych.

Dzięki stacji lutowniczej bez problemu naprawisz pilota, zepsute radio czy inne elektroniczne urządzenia. Szczególnie nadaje się do naprawy elektronarzędzi, takich jak np. wkrętarki. Pamiętajmy, że stacje lutownicze to zakup na lata, więc warto się chwilę zastanowić przed wyborem odpowiedniej dla siebie.

d2ospbl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ospbl