Trwa ładowanie...
02-07-2015 15:03

Starasz się o dziecko? Nawet zwykły paragon może mieć wpływ na płodność mężczyzny

d3ahr33
d3ahr33

Płodność mężczyzny zależy od wielu czynników. Najważniejszymi z nich są wiek oraz dieta. Nawet woda, którą pijemy, może mieć wpływ na jakość naszego nasienia. Wszystko przez stosowane w rolnictwie pestycydy, które przechodząc do gleby, rozkładają się do substancji przypominających estrogeny.

U wegetarian, u których występuje duże stężenie białka sojowego, również wzrasta poziom substancji estrogenopodobnych. Na kobiety wpływa to niezwykle pozytywnie, jednak u mężczyzn może obniżać płodność.

Jakość nasienia obniża również używanie porysowanych patelni teflonowych, dlatego jeśli myślimy o powiększeniu rodziny, należy natychmiast je wyrzucić. Przy okazji zmniejszymy prawdopodobieństwo zachorowania na raka.

Moment poczęcia może odwlec nawet nieszkodliwy z pozoru paragon. Niektóre z nich są pokryte groźnym dla męskiego nasienia bisfenolem. Ginekolog Janusz Pałaszewski nie poleca również zbyt długich odstępów między stosunkami. Wtedy ilość plemników w spermie jest niewielka. Optymalnie jest kochać się 3-5 razy w tygodniu.

d3ahr33
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ahr33