Trwa ładowanie...

Stres zmienia męskie gusta!

Stres zmienia męskie gusta!Źródło: Jupiterimages
d2dk11b
d2dk11b

Uważasz, że skoro najbardziej pociągają Cię piersiaste, dorodne blondynki, to żadna chuda, płaska jak decha brunetka nie wywrze na Tobie najmniejszego wrażenia? Wywrze, tylko... musisz solidnie się zestresować! Tak przynajmniej wynika z badań przeprowadzonych przez niemieckich naukowców.

Jak dowiodła Johanna Lass-Hennemann, badaczka z Uniwersytetu w Trierze, preferencje seksualne mężczyzn, zmieniają się pod wpływem stresu!

Badaczka przekonuje, że zazwyczaj przy doborze partnerek seksualnych kierujemy się ich podobieństwem do nas samych. Kobiety, posiadające podobny do naszych kształt twarzy, mają większą szansę, że zwrócą naszą uwagę, niż panie, o twarzach zupełnie nie przypominających nam tych, które widzimy w lustrze. Dzieje się tak dlatego, że to właśnie do własnych twarzy mamy największe zaufanie.

Jeżeli jednak znajdujmy się w stanie chronicznego stresu i napięcia, jeżeli czujemy się niekomfortowo ze sobą, przestajemy być pewni swoich decyzji i tracimy do siebie zaufanie, i wówczas staramy się wybierać partnerki, które najbardziej się od nas różnią.

d2dk11b

ZOBACZ TAKŻE:

* Strefa miliarderów*

*Wszystko o dzieciachWszystko o dzieciach Podróż dla każdego * Jest to głęboko osadzone w naszym instynkcie, a podobne zachowania można zaobserwować u zwierząt (poszukiwanie partnerów, jak najbardziej odmiennych genetycznie ma sprawić, że ewentualne potomstwo lepiej będzie radziło sobie w niesprzyjających nam warunkach, oczywiście nie podlega to zbyt daleko idącym interpretacjom - mały kogucik nie będzie się mizdrzyć do maciory).

Badania zostały przeprowadzone na grupie pięćdziesięciu studentów, których podzielono na dwie równe grupy. Uczestnicy zostali poproszeni o oglądanie wyświetlanych zdjęć, na których prezentowane były losowe obrazki - także zdjęcia nagich kobiet. Twarze niektórych pań zostały komputerowo zmodyfikowane w ten sposób, aby przypominały oblicza osób badanych.

d2dk11b

Podczas prezentacji młodzi mężczyźni z pierwszej grupy byli poddawani sytuacjom stresowym - kazano im trzymać dłoń w kuble z lodowatą wodą, a z głośników co i rusz wydobywały się nieprzyjemne dla ucha dźwięki.

ZOBACZ TAKŻE:

* Strefa miliarderów*

*Wszystko o dzieciachWszystko o dzieciach Podróż dla każdego * Natomiast mężczyźni z drugiej grupy oglądali zdjęcia mając dłoń zanurzoną w wodzie o temperaturze zbliżonej do temperatury ludzkiego ciała. Nie byli także niepokojeni nieprzyjemną, głośną muzyką.

d2dk11b

Po seansie poproszono badanych, aby ocenili prezentowane na zdjęciach kobiety. Jak się okazało, panowie z pierwszej grupy zdecydowanie wyżej oceniali panie, które były do nich mniej podobne. Zupełnie odwrotna reakcja nastąpiła u mężczyzn z drugiej grupy. Ci mniej zestresowani, łaskawszym okiem patrzyli na panie o podobnej do nich aparycji.

Wszystkie panie, które w niczym wyglądem nie są podobne do swoich mężczyzn, zapewne z lubością zacierają teraz ręce. Nie muszą już mizdrzyć się i robić maślanych oczu, aby zaciągnąć swoich mężczyzn do łóżka. Wystarczy krótka awanturka i po problemie!

ZOBACZ TAKŻE:

* Strefa miliarderów*

d2dk11b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dk11b