Trwa ładowanie...
d2kz8wm

Strój koordynowany dla eleganckiego mężczyzny. Poznaj zasady

Nienaganny, utrzymany w jednolitym kolorze garnitur nie zawsze jest najlepszą opcją. W zależności od okazji, na przykład podczas spotkania ze znajomymi, możesz pozwolić sobie na odrobinę luzu. Jeśli nie chcesz rezygnować z garnituru, postaw na strój koordynowany
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Styl półoficjalny rządzi się swoimi prawami
Styl półoficjalny rządzi się swoimi prawami (Shutterstock.com)
d2kz8wm

Oto kilka najważniejszych zasad eleganckiego ubioru półformalnego. Warto zastosować się do nich chociażby podczas wybierania stroju na nadchodzącą noc sylwestrową.

Mieszaj garnitury

d2kz8wm

Najprościej mówiąc, strój koordynowany to połączenie marynarki i spodni w różnych kolorach tak, by powstał kontrast. Z reguły paruje się ciemniejszą marynarkę z jaśniejszymi spodniami choć nie jest to wymogiem. Klasyczne połączenia to granat i szarość lub błękit i brąz. Równie dobrze możesz też łączyć rozmaite desenie i wzory, tworząc przy tym interesującą stylizację.

Co pod marynarkę

d2kz8wm

Do tego typu stroju najlepiej będzie wybrać prostą, białą koszulę bez dodatkowych zdobień. Jeżeli marynarka jest wystarczająco cienka, można również pokusić się o błękit. Powinna to być koszula elegancka, zapinana na guziki lub spinki, którą należy wpuścić w spodnie. Mniej formalne koszule lepiej będzie zostawić na inne okazje.

Men shirts iStock.com
Podziel się

Nie zapomnij o spodniach

d2kz8wm

Strój koordynowany łączy się nie tylko ze spodniami garniturowymi, równie dobrze wygląda w parze z chinosami. Nie należy jednak parować ich z marynarką "pożyczoną" z garnituru, znacznie lepiej wyglądają w połączeniu z wersją sportową. Dlatego jeśli chcesz postawić na swobodę, lepiej będzie wybrać model z nakładanymi kieszeniami lub charakterystycznymi łatami na łokciach.

Pamiętaj, by poszczególne części stroju tworzyły kontrast, jeśli wybierzesz spodnie i marynarkę w tym samym kolorze o różnych odcieniach, stylizacja będzie wyglądać jak złożona na szybko bez większego zastanowienia. Kluczem do sukcesu jest taki dobór dodatków, który maksymalnie zmniejszy formalność stroju.

d2kz8wm

Kwestia dodatków i obuwia

By to osiągnąć, warto zastosować drobne, kolorowe akcenty, jak choćby wzorzystą poszetkę, którą można wetknąć w brustaszę różkami do góry, wybierając pozorny nieład, lub odwrotnie, co stworzy bufiastą kompozycję. Do poszetki należy dobrać odpowiedni krawat lub muchę, najlepiej utrzymaną w żywym kolorze, który będzie się odróżniać od reszty elementów. Do takiej stylizacji najlepiej pasuje obuwie w stylu derby lub klasyczne wiedenki z nakładanym noskiem.

d2kz8wm

d2kz8wm

d2kz8wm
d2kz8wm