Trwa ładowanie...
strój na rower

Strój na rower – przewodnik po męskiej odzieży rowerowej

Każdą wolną chwilę spędzasz na przejażdżkach na rowerze, pokonując kolejne kilometry? W takim razie z pewnością wiesz, jak ważne są ubrania, które masz wtedy na sobie. To właśnie one odpowiadają za komfort jazdy, jednocześnie chroniąc cię przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Dziś pod lupę bierzemy idealny strój na rower! W naszym przewodniku po męskiej odzieży rowerowej znajdziesz najważniejsze informacje na temat ubrań, które sprawdzą się zarówno u amatorów, jak i profesjonalistów.

Share
Strój na rower – przewodnik po męskiej odzieży rowerowej
Źródło: Materiały prasowe
d13vt68
Artykuł Partnera: Domodi.pl

Czy profesjonalny strój na rower to konieczność?

Wielu mężczyzn, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z daną dyscypliną sportową, wpada w szał zakupów i wzbogaca swoją kolekcję o nowe ubrania, obuwie czy akcesoria. Czy są one koniecznością? Podczas pierwszych przejażdżek testowych, których celem jest sprawdzenie, czy jazda na rowerze jest w ogóle dla ciebie, nie musisz się martwić o profesjonalne ubrania. Jednak w momencie, gdy zaczniesz robić to regularnie, warto rozważyć zainwestowanie w odpowiedni strój na rower.

Idealna odzież rowerowa męska musi być przede wszystkim wygodna, elastyczna i przewiewna. Zapomnij o szerokich spodniach, które mogą zaczepić o łańcuch czy zębatki. Podobnie jest w przypadku luźnych i za dużych koszulek. Podczas przymierzania nowego stroju na rower upewnij się, że każdy z jego elementów przylega dobrze do ciała. Dzięki temu nie będziesz musiał się martwić o ewentualne podwijanie się materiału podczas jazdy.

d13vt68

Jaka koszulka sprawdzi się w stroju na rower?

Szukając koszulki na rower, trafisz na modele wykonane z naturalnych lub syntetycznych materiałów. Choć na co dzień to właśnie ta pierwsza grupa jest najlepszym wyborem, to podczas aktywności fizycznej o wiele lepiej sprawdzają się sztuczne włókna. Dlaczego? W trakcie treningu nieustannie się pocisz, a syntetyczne materiały bez problemu radzą sobie z odprowadzaniem wilgoci i bardzo szybko schną. Dodatkowo zapewniają świetną wentylację i ochronę przed różnymi warunkami atmosferycznymi – deszczem, wiatrem, a nawet promieniami słonecznymi.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Najlepsze spodnie na rower, czyli jakie?

Podobnie jak koszulka, tak i spodnie powinny być dopasowane do ciała. Niektórzy mężczyźni wolą luźniejsze modele, jednak jest to wyłącznie kwestia indywidualna. Długość nogawek dopasuj do pory roku – krótkie to strzał w dziesiątkę na lato, a długie poradzą sobie znakomicie w trakcie gorszej pogody. Zwróć również uwagę na ewentualną obecność wkładki, czyli elementu, którego zadaniem jest ochrona skóry przed obtarciami. Jeśli planujesz długie przejażdżki, to zdecydowanie warto zainwestować w taki strój na rower.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Przydatne akcesoria

Jeśli wiesz, że przygoda z dwukołowcem potrwa dłużej niż tylko jeden sezon, to możesz rozważyć wzbogacenie swojego stroju na rower o przydatne akcesoria. Szczególnie polecane są specjalne rękawiczki. To właśnie one ochronią dłonie przed bólem i przetarciami, które mogą powstawać pod wpływem zbyt długiego trzymania kierownicy. Równie znakomitym pomysłem są elastyczne skarpety.

Oczywiście, nie zapomnij, że obowiązkowym dodatkiem do stroju rowerowego jest kask, który podczas wypadku może nawet uratować życie! Zakładaj go zawsze przed wyruszeniem w drogę, bez względu na to, czy planujesz pokonać kilka, czy kilkadziesiąt kilometrów.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Materiał Patnera: Domodi.pl

d13vt68

Podziel się opinią

Share
d13vt68
d13vt68