Trwa ładowanie...
d2nj67t

Strzyżenie w domu. Przyda się dobra maszynka

Samodzielne strzyżenie włosów ma swoje niewątpliwe zalety. Nie musisz stać w długich kolejkach i płacić, skoro maszynka do strzyżenia zwróci się już po parokrotnym użyciu. Jeśli do tego maszynką będzie posługiwać się kilku domowników, zakup zwróci się jeszcze szybciej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dobra maszynka będzie w stanie posłużyć lata
Dobra maszynka będzie w stanie posłużyć lata (Adobe Stock)
d2nj67t

Dobrej jakości maszynka do strzyżenia szybko stanie się jednym z ulubionych gadżetów. Dobrej jakości model tnie dokładnie i nie omija włosów, a dodatkowe końcówki pozwolą ci wybrać odpowiednią długość włosów.

Nie każdy zabieg związany z fryzurą wymaga wizyty u fryzjera. Zwykłe podcięcie baczków czy ścięcie włosów na jeża można zrobić z drobną pomocą samemu w domu. Warto zawczasu pomyśleć o praktycznej maszynce wyposażonej w dodatkowe akcesoria.

Do włosów, brody i nie tylko

Maszynka do golenia może pełnić znacznie więcej funkcji, niż mogłoby się na początku wydawać. Klasyczne modele przystosowane są jedynie do ukształtowania fryzury, jednak coraz więcej firm oferuje dodatkowe akcesoria, które przydadzą się przy stylizacji zarostu na twarzy. Specjalnie wyprofilowane końcówki zapewniają dużą dokładność pracy i komfort użytkowania.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jeśli chcesz, aby maszynka służyła ci przez długi czas, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał, z którego wyprodukowano ostrza. Dobrej jakości ostrza ceramiczne lub tytanowe są praktycznie niezniszczalne. Zwróć również uwagę na to, jak szerokie są ostrza maszynki, przyjmuje się, że szerokość urządzenia powinna się mieścić w granicach 30-45 mm. Dzięki temu obetniesz włosy szybko i sprawnie, ale również zostawisz sobie pole do manewrowania. Sprawdź również skalę długości strzyżenia. Jest ona szczególnie istotna, o ile nie chcesz cały czas golić się "na zero". Więcej dostępnych długości oznacza większe pole do manewru i dowolność w aranżowaniu fryzury.

Adobe Stock

Jaki typ zasilania wybrać?

Do wyboru masz golarki sieciowe oraz te zasilane akumulatorem. Pierwsze dają gwarancję nieprzerwanej pracy przez cały czas i nie musisz się obawiać, że z czasem zaczną ciąć wolniej. Dodatkowo ze względu na brak akumulatora są o wiele lżejsze niż modele bezprzewodowe. Z drugiej strony jeśli zależy ci na największej swobodzie ruchów, lepiej wybrać model akumulatorowy. W ten sposób zapomnisz o plączącym się kablu. Pamiętaj jednak, że tego typu golarka będzie potrzebować regularnego ładowania – warto zawczasu sprawdzić, jak długo ładuje się model, który planujesz kupić. W ten sposób unikniesz przykrych niespodzianek.

Strzyżenie włosów w domu – czego potrzebujesz

Najbezpieczniej będzie poprosić o strzyżenie drugiego domownika. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości, a chcesz szybko poprawić fryzurę, przyda ci się dodatkowe lusterko, dzięki któremu ocenisz swoją pracę pod kątem, którego nie jesteś w stanie normalnie zobaczyć. Do tego nie wolno zapominać o ręczniku, dzięki któremu ochronisz barki i plecy przed spadającymi włosami.

d2nj67t

Podziel się opinią

Share

d2nj67t

d2nj67t