Trwa ładowanie...
d48x4ek

Strzyżenie włosów w domu. Wszystko, czego potrzebujesz to maszynka

Dobra maszynka do golenia pozwoli nie tylko przystrzyc włosy, ale również zapanować nad zarostem. Możliwość szybkiego przycięcia włosów jest nie do przecenienia szczególnie tuż przed ważnymi okazjami, a nie zawsze mamy czas czy możliwości, by odwiedzić fryzjera.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ostrzyżesz się w domu bez niczyjej pomocy
Ostrzyżesz się w domu bez niczyjej pomocy (Pixabay.com)
d48x4ek

W tekście umieszczone zostały boksy promocyjne naszych Partnerów

Nie wszystkie zabiegi wymagają wizyty u fryzjera. Podcięcie baczków czy ścięcie włosów "na kolano" to coś, co może zrobić każdy w domowym zaciszu. Warto więc pomyśleć o praktycznej maszynce do strzyżenia. Dobre modele wyposażone w dodatkowe nakładki nie muszą kosztować wiele.

Czego potrzebujesz do strzyżenia w domu?

Jeśli możesz liczyć na drugą osobę, która pomoże ci podczas ścinania włosów, potrzebujesz jedynie maszynki wyposażonej w odpowiednie nakładki, które pozwalają uzyskać określoną długość. Jeżeli zamierzasz robić to samodzielnie, niezbędne będzie również niewielkie lusterko, które pozwoli ocenić efekt pracy. Dodatkowo przy przycinaniu włosów samodzielnie lepiej będzie zaopatrzyć się w nasadkę z długością większą niż planowana. Dzięki temu w razie niepowodzenia możesz wprowadzić drobne poprawki.

d48x4ek

Zwróć również uwagę na to, że każde urządzenie ma określoną liczbę nakładek umożliwiającą dobranie odpowiedniej długości włosów. Jest to szczególnie ważne dla osób, które pragną zachować nieco dłuższe włosy.

fryzjer, golenie, broda Shutterstock.com
fryzjer, golenie, broda

Wygoda użytkowania

Istotną kwestią jest również rodzaj zasilania. Obecnie duża część modeli jest zasilana akumulatorem. Ma to swoje niewątpliwe zalety, możesz korzystać z golarki w każdym miejscu i nie musisz uważać na ciągnący się kabel, jednak w tańszych modelach mogą pojawić się problemy ze spadkiem mocy. Rozwiązaniem dla niezdecydowanych będzie model akumulatorowo-sieciowy. W razie potrzeby można odpiąć go od kabla, by ostrzyc trudnodostępne miejsca.

Kwestia materiału

Obudowa urządzenia powinna być wykonana z wytrzymałego, a jednocześnie antypoślizgowego materiału, by zapewnić odpowiednio pewny chwyt. Największą wytrzymałością cechują się modele z aluminium z gumowym wykończeniem. Zwróć również uwagę na materiał Dobrze wybrać maszynkę do strzyżenia z ostrzami wykonanymi ze stali nierdzewnej pokrytej tytanową bądź węglową powłoką. Jeszcze lepiej spisują się ostrza ceramiczne. W domowej eksploatacji sprawdzą się doskonale i są praktycznie niezniszczalne.

Część maszynek do golenia może funkcjonować jako urządzenia wielofunkcyjne. Dodatkowe nasadki do brody i krótszego zarostu, trymer do włosów w nosie i uszach, a nawet praktyczna golarka foliowa, to wszystko przyda się szczególnie osobom, które dużo czasu spędzają poza domem, na przykład zawodowym kierowcom.

W tekście umieszczone zostały boksy promocyjne naszych Partnerów

d48x4ek

Podziel się opinią

Share

d48x4ek

d48x4ek