Trwa ładowanie...
d36wimt
Technologie

Studenci budują bolid wyścigowy? Tylko na Politechnice!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Studenci budują bolid wyścigowy? Tylko na Politechnice!
(WP.PL)
d36wimt

PUT Motorsport to zespół studentów Politechniki Poznańskiej budujących bolid, który ścigać się będzie w międzynarodowych zawodach Formula Student.

Zespół wyścigowy PUT Motorsport to drużyna składająca się z 40 studentów tworzących 8 grup projektowych z 4 wydziałów Politechniki Poznańskiej. Wszyscy mają jeden, wspólny cel – stworzenie bolidu na zawody organizowane przez Międzynarodowy Instytut Inżynierów Mechaników. Co roku ściga się tam średnio 100 zespołów z całego świata, wykorzystując coraz bardziej innowacyjne pomysły i rozwiązania, podnosząc tym samym poziom i renomę konkursu. Za rok dołączy do nich PUT Motorsport – po przejściu przez fazy projektowania, budowania oraz promocji będzie gotowy do startu w testach statycznych i dynamicznych, a zaraz potem - we właściwych zawodach.

(fot. PUT Motorsport)

d36wimt

Projekt to dla studentów prawdziwy sprawdzian umiejętności pracy w zespole o tak szerokim zakresie prac. Grupy realizują zadania, jakie pojawiają się w rzeczywistych koncepcjach nowych produktów, gotowych do wprowadzenia na rynek. Zaczynają się one od budowy biznesplanu, kosztorysu oraz strategii marketingowej, poprzez projektowanie, konstruowanie i testy pojazdu, kończąc na działaniach reklamowych. Stwarza to szansę i warunki do tego, żeby wykorzystać w praktyce wiedzę i umiejętności zdobyte na studiach. To wyzwanie, którego podjął się zespół, wkładając całe swoje zaangażowanie, pasję oraz kreatywność w stworzenie pojazdu z dumą pokazywanego światu motoryzacji.

Patronat nad projektem sprawuje Jego Magnificencja Rektor Politechniki Poznańskiej prof. dr hab. inż. Tomasz Łodygowski. Do tej pory inicjatywę objęły wsparciem także Volkswagen, RedBull i Pachura Moto Center, a lista potencjalnych partnerów ciągle się powiększa, dodając zespołowi mobilizacji i chęci do dalszej pracy.

(ac/mat.prasowe/facet.wp.pl)

d36wimt

Podziel się opinią

Share
d36wimt
d36wimt