Trwa ładowanie...
02-07-2014 15:54

Studenci budują bolid wyścigowy? Tylko na Politechnice!

Studenci budują bolid wyścigowy? Tylko na Politechnice!Źródło: WP.PL
d2jdngv
d2jdngv

PUT Motorsport to zespół studentów Politechniki Poznańskiej budujących bolid, który ścigać się będzie w międzynarodowych zawodach Formula Student.

Zespół wyścigowy PUT Motorsport to drużyna składająca się z 40 studentów tworzących 8 grup projektowych z 4 wydziałów Politechniki Poznańskiej. Wszyscy mają jeden, wspólny cel – stworzenie bolidu na zawody organizowane przez Międzynarodowy Instytut Inżynierów Mechaników. Co roku ściga się tam średnio 100 zespołów z całego świata, wykorzystując coraz bardziej innowacyjne pomysły i rozwiązania, podnosząc tym samym poziom i renomę konkursu. Za rok dołączy do nich PUT Motorsport – po przejściu przez fazy projektowania, budowania oraz promocji będzie gotowy do startu w testach statycznych i dynamicznych, a zaraz potem - we właściwych zawodach.

(fot. PUT Motorsport)

d2jdngv

Projekt to dla studentów prawdziwy sprawdzian umiejętności pracy w zespole o tak szerokim zakresie prac. Grupy realizują zadania, jakie pojawiają się w rzeczywistych koncepcjach nowych produktów, gotowych do wprowadzenia na rynek. Zaczynają się one od budowy biznesplanu, kosztorysu oraz strategii marketingowej, poprzez projektowanie, konstruowanie i testy pojazdu, kończąc na działaniach reklamowych. Stwarza to szansę i warunki do tego, żeby wykorzystać w praktyce wiedzę i umiejętności zdobyte na studiach. To wyzwanie, którego podjął się zespół, wkładając całe swoje zaangażowanie, pasję oraz kreatywność w stworzenie pojazdu z dumą pokazywanego światu motoryzacji.

Patronat nad projektem sprawuje Jego Magnificencja Rektor Politechniki Poznańskiej prof. dr hab. inż. Tomasz Łodygowski. Do tej pory inicjatywę objęły wsparciem także Volkswagen, RedBull i Pachura Moto Center, a lista potencjalnych partnerów ciągle się powiększa, dodając zespołowi mobilizacji i chęci do dalszej pracy.

(ac/mat.prasowe/facet.wp.pl)

d2jdngv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jdngv