Trwa ładowanie...

Stylowe gadżety dla miłośników wina. Pomysł na elegancki prezent

Kieliszek wina dziennie ma podobno zbawienny wpływ na organizm. Warto więc zadbać o wyposażenie domu, które ułatwi tę przyjemną metodę dbania o zdrowie.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Stylowe gadżety dla miłośników wina. Pomysł na elegancki prezentŹródło: 123RF.COM
d4fprej
d4fprej

Badania wykazują, że czerwone winogrono, z którego produkuje się wino może mieć bardzo znaczący wpływ na poziom cholesterolu we krwi. Wino korzystnie wpływa także na stan naczyń krwionośnych, zapewniając ich elastyczność oraz zapobiegając zlepianiu się płytek krwi. Jakby tego było mało, podobno normalizuje też poziom cukru we krwi. Przede wszystkim jednak picie wina - w rozsądnych ilościach - to czysta przyjemność. Zwłasza w dobrym towarzystwie.

Warto zadbać, aby picie to odbywało się w równie przyjemnych okolicznościach. W tym pomogą odpowiednio dobrane gadżety. Niezwykle istotnie są tu odpowiednie narzędnia do otworzenia wina. Siłowanie się z korkiem chluby nie przynosi, a dodatkowo grozi sytuacją, gdy jego odłamki wpadną do butelki, a następnie wylądują w kieliszkach.

Zestawy do otwierania wina są dziś bardzo estetyczne, co jest dodatkowym atutem, jeśli szukamy akurat świątecznego prezentu.

Szlachetny trunek, jakim jest wino, powinno być przechowywane w równie szlachetnych sposób. W winnicach leżakuje ono najczęściej w pozycji leżącej. W domowych warunkach można je przechowywać w podobny sposób, uzyskując dodatkowo ciekawy efekt dekoracyjny. Innym rozwiązaniem jest grawerowany pojemnik.

Warto zadbać również o odpowiednie naczynia, z których wino będzie pite. Nie chodzi tylko o szkło, ale także o ceramiczne naczynia, które idealnie nadają się do zimowego grzańca.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4fprej
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fprej