Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Świąteczne przesyłki do Niemiec. Jak tanio wysłać prezent?

Masz w Niemczech rodzinę bądź przyjaciół? Z powodu epidemii prawdopodobnie nie spotkasz się z nimi w tym roku na święta. Nie oznacza to wcale, że musisz zrezygnować z takich tradycji jak bożonarodzeniowe prezenty! Wręcz przeciwnie – okoliczności wymagają od Ciebie jeszcze większych starań niż zazwyczaj. Skorzystaj więc z możliwości wysyłki podarunków za granicę i pokaż swoim bliskim, że Ci na nich zależy. Oto najważniejsze informacje dotyczące świątecznych przesyłek do Niemiec.

Share
Świąteczne przesyłki do Niemiec. Jak tanio wysłać prezent?
Źródło: materiały partnera
d3f2xde

Kiedy wysyłać paczki świąteczne do Niemiec?

Wysyłka paczki do Niemiec wiąże się z dodatkowym czasem potrzebnym na jej dostarczenie. Warto wziąć to pod uwagę i nadać przesyłkę odpowiednio wcześnie. W normalnych warunkach kurierowi powinny wystarczyć 3 – 5 dni, ale w okresie świątecznym może to zająć trochę więcej czasu. Firmy transportowe muszą obsługiwać w tym czasie ruch o 60 procent większy niż w innych miesiącach roku. Dochodzą do tego nieprzewidywalne zdarzenia losowe, takie jak utrudnienia na drogach czy awarie systemów sortowania paczek.

materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Biorąc pod uwagę wszystkie te aspekty, najlepiej nadać paczkę do Niemiec w okolicach 11 grudnia. Parę dni zwłoki nie powinno zrobić różnicy, ale pamiętaj, że jeśli poważnie się spóźnisz, zostanie Ci wyłącznie opcja przesyłki ekspresowej, której koszt niejednokrotnie może przewyższyć wartość samego prezentu.
Co można wysłać do Niemiec?

d3f2xde

<a href="https://allekurier.pl/nadaj?utm_source=facet.wp.pl&amp;utm_medium=artykul&amp;utm_campaign=kampania%20swiateczna&amp;utm_term=kampania%20swiateczna&amp;utm_content=kampania%20swiateczna" target="_blank">Zamów kuriera po odbiór przesyłki!</a>

Pamiętaj, że paczka nadawana z Polski do Niemiec to przesyłka międzynarodowa. Jako taka, podlega pod inny regulamin niż paczki dostarczane w granicach kraju. Każda firma kurierska kieruje się nieco innymi zasadami, ale zazwyczaj możesz spotkać się z podobnymi ograniczeniami.

Wysyłając paczkę do Niemiec, musisz zastosować się do tak zwanej listy przedmiotów zakazanych. Obejmuje ona rozmaite rzeczy, które nie mogą znaleźć się w międzynarodowej przesyłce, takie jak choćby alkohole czy wyroby tytoniowe. To o tyle istotna informacja, że właśnie takie artykuły często wybierane są w ramach prezentów bożonarodzeniowych. Podobnie może być z produktami, które szybko się psują – w tym na przykład różnego typu smakołykami.

materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Do Niemiec nie wyślesz raczej także kosztowności – antyków, drogocennej biżuterii czy dzieł sztuki. Takie podarunki należą z kolei do rzadkości, niemniej często spotykanym prezentem świątecznym bywa po prostu gotówka. A jej zazwyczaj też nie można nadać w paczce międzynarodowej. Jeśli planujesz prezent tego typu, lepiej zdecyduj się na przelew internetowy, a kurierem wyślij po prostu kartkę świąteczną i symboliczny upominek.

Nie rezygnuj w tym roku z prezentów dla swoich bliskich w Niemczech! Zaufana firma kurierska chętnie wyręczy Cię z roli świętego Mikołaja.

d3f2xde

Podziel się opinią

Share
d3f2xde
d3f2xde