Trwa ładowanie...

Szefowe piją więcej

Szefowe piją więcejŹródło: Jupiterimages
d2okhbj
d2okhbj

Męskim okiem

Piastowanie kierowniczych stanowisk nie służy płci pięknej. Albo wręcz przeciwne – zależy od punktu widzenia. Naukowcy donoszą, że panie pracujące na stanowiskach kierowniczych piją znacznie więcej alkoholu niż inne kobiety.

Z badań przeprowadzonych przez brytyjskich naukowców jasno wynika, że kobiety wykształcone, zajmujące kierownicze stanowiska, z którymi wiąże się wysoki poziom odpowiedzialności, stres i szybkie tempo życia, piją więcej niż panie, które wykonują zawody mniej prestiżowe.

Te pierwsze potrafią wypić ponad butelkę wina tygodniowo. A jedna na pięć wypija półtora nawet butelki i więcej. Tymczasem panie pracujące na mniej eksponowanych stanowiskach piją średnio o połowę mniej alkoholu.

d2okhbj

W dodatku ilość procentów spożywanych przez szefowe zwiększyła się w porównaniu z rokiem ubiegłym o – bagatela – 17 procent. Badania, które przeprowadził Brytyjski Narodowy Urząd Statystyki, dowodzą ponadto, że najczęściej po alkohol sięgają panie w średnim wieku.

[

]( http://jegoego.pl/ ){:external} Dlaczego tak się dzieje? Naukowcy nie są przekonani ani przekonywujący. Jako prawdopodobną przyczynę spożycia podają to, że kobiety na stanowiskach, najczęściej pracują wśród mężczyzn i to oni namawiają do spożywania alkoholu np. podczas wyjazdów służbowych. A kobiety chcąc nie chcąc muszą się dostosować do narzucanych reguł.

d2okhbj

Naszym zdaniem to taka sama prawda jak to, że sufit przyciąga ciepłe powietrze. Dlaczego? Ano dlatego, że te same badania wykazują, iż panie wcale nie piją najwięcej w trakcie delegacji.

Ponad 60 procent przypadków ciężkiego upicia się kobiet zdarza się bowiem w ich domach, często w samotności.

A zatem zrzucanie odpowiedzialności za rozpijanie płci pięknej na mężczyzn jest naszym zdaniem mocno naciągane. Pić po prostu trzeba umieć – wie to każdy facet. A jak ktoś nie umie, to nawet kierownicze stanowisko mu (a raczej - jej) nie pomoże.

d2okhbj

_ (menonwaves)_

[

]( http://jegoego.pl/ ){:external}

d2okhbj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2okhbj