Trwa ładowanie...
d16rs7b
09-11-2006 10:17

Szwajcarski wynalazek na zimę

d16rs7b
d16rs7b
(fot. MySwitzerland.com)
Źródło: (fot. MySwitzerland.com)

_Co ci Szwajcarzy na zimę nie wymyślą: a to sanki powietrzne; a to szkolenie lawinowe dla całych rodzin; noc poślubną w igloo albo zwykłą noc w mongolskiej jurcie na szczycie; uwiecznienie imion na tablicy pamiątkowej entuzjastów wspinaczki na Matterhorn..._

Airboard, nowa dyscyplina sportowa
Airboard to nowoczesne, wypełnione powietrzem sanki, wykonane ze sztucznego materiału, które pozwalają na szybki zjazd wytyczoną trasą. Mogą być używane w pozycji leżącej (głową w dół), bądź siedzącej. Kieruje się nią przy pomocy przemieszczania środka ciężkości. Ten szwajcarski wynalazek jest coraz bardziej popularny nie tylko w Szwajcarii.
Airboard (Gryzonia, Davos)

Więcej informacji
•www.airboard.com

Nowe Muzeum Matterhorn (Wallis, Zermatt)
W muzeum Matterhornu można poznać ekscytującą historię tej przepięknej góry oraz dowiedzieć się również wielu ciekawostek na temat Zermatt, małej wioski, która okrzyknięta została światowym kurortem. Muzeum otwarte zostanie 7 grudnia 2006.

d16rs7b

Wspinałeś się na Matterhorn? Zarejestruj się jak najszybciej! (Wallis, Zermatt)
Kto już zdobył górę gór? Entuzjaści wspinaczki mogą się rejestrować na www.matterhornclimbers.ch. Podczas otwarcia muzeum, 7 grudnia 2006 ich imię uwiecznione zostanie na płycie pamiątkowej. Koszt rejestracji to CHF 350. Każdego roku ok. 3000 osób z całego świata próbują wspiąć się na Matterhorn. Od pierwszej wspinaczki w 1865, góra została zdobyta przez ponad 100.000 alpinistów.

Więcej informacji
•www.zermatt.ch

Centrum Szkolenia Lawinowego (Region Jeziora Genewskiego, Leysin)
Centrum treningowe daje możliwość każdemu, aby zrozumieć mechanizm tworzenia się lawiny oraz w jaki sposób prowadzone są działania w celu odnalezienia potencjalnych ofiar (obsługa sprzętu, jak należy się zachować przy zejściu lawiny). Bez względu na to czy trening jest indywidualny, w grupie, czy prowadzony dla całej rodziny, jest to doskonała możliwość, aby zapoznać się ze sprzętem i poczuć się bezpieczniej.

d16rs7b

Więcej informacji
•www.leysin.ch

Puchar Świata w snowboardzie na otwarcie zimowego sezonu, Saas Fee, Wallis
24- 25 listopada 2006
24 listopada w zaśnieżonym Saas Fee odbędzie się walka o Puchar Świata w snowboardzie. Otwierające sezon wydarzenie zgromadzi największe gwiazdy światowej sławy. Freestyle na największych stokach Alp.

Więcej informacji
•www.fis-ski.com

Freeride na tereniach Pischa (Gryzonia, Davos)
Pischa stanowi jeden z największych obszarów Szwajcarii do uprawiania freeride. Amatorzy tej dyscypliny dzięki oznaczonym i zabezpieczonym przed alpejskimi niebezpieczeństwami trasami mogą rozkoszować się śnieżnym rajem.

Więcej informacji
•www.cavosklosters.ch

Inne wydarzenia sportowe w grudniu 2006:

Puchar Świata w skokach narciarskich (Centralna Szwajcaria)
16–17.12.2006
Engelberg, rekord skoczni ponad 145 metrów

Hokej na lodzie-gala światowej klasy (Gryzonia)
26–31.12.2006
Davos, światowej klasy drużyny, najpiękniejsze kryte lodowisko Europy

Źródło: (Switzerland Tourism)
•www.MojaSzwajcaria.pl

d16rs7b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16rs7b