Szykownie i klasycznie. Czarna koszula to zawsze dobry wybór
Korzystny wygląd to przede wszystkim kwestia dbałości o zdrowie, sprawną sylwetkę oraz o odpowiedni ubiór. Mowa tu o strojach, które nie przekłamują wyglądu, ale pozwalają zatuszować niedoskonałości sylwetki i podkreślić jej atuty. Ponadczasowy przykład to czarna lub bardzo ciemna koszula - w niej niemal każdy wygląda korzystnie.
23.01.2020 | aktual.: 23.01.2020 14:56
Od razu lepiej!
W trosce o dobry wizerunek warto docenić właściwości dobrze skrojonej, ładnej koszuli. To jedno z niewielu ubrań, które może zarówno wysmuklić optycznie sylwetkę, jak i delikatnie skorygować jej proporcje. Klasyczny model koszuli w bieli jest jednym z najważniejszych elementów męskiej garderoby, ale to na tę ciemną chcielibyśmy zwrócić szczególną uwagę. Prezentujesz się w niej poważniej, elegancko i smukło. Jest praktyczniejsza od łatwo brudzących się, jasnych modeli, odpowiednia do strojów o różnym stopniu formalności, a także ma świetny wpływ na nasz wizerunek. Czy wiedziałeś, że w czerni jesteśmy bardziej pewni siebie?
Jak ukryć zbędne kilogramy pod ubraniem?
Ponadczasowym elementem zarówno bazy odzieżowej, jak i nowszych kolekcji mody jest ciemna koszula. To jedno z ubrań, o których mówi się, że wyszczuplają, i faktycznie – tuszują delikatnie niedoskonałości sylwetki, co docenia się zarówno w modzie damskiej, jak i męskiej. Ciemny strój ukrywa brzuszek, a jeśli taką np. czarną koszulę włożymy pod marynarkę, blezer lub jeansową kurtkę, krągłości będą prawie niewidoczne.
Lepsze proporcje sylwetki
Czarną koszulę docenią panowie o węższych ramionach. Usztywniana (lekko) w barkach koszula wciągnięta w spodnie i spięta szerszym paskiem podkreśli linię barków. Nie wybieraj fasonów opinających brzuch i pamiętaj o pozostawieniu górnego guzika rozpiętego.
Sprytny zabieg stylistyczny to umiejętne wykorzystanie koszuli taliowanej. Same zaszewki modelujące najczęściej spotykamy w koszulach o kroju "slim", chętnie wybieranego przez bardzo szczupłych mężczyzn. Odpowiednie umiejscowienie i wielkość zaszewek także koryguje sylwetkę. Nie działają w taki sposób jak pasy wyszczuplające czy modelująca bielizna dla mężczyzn, dają subtelny efekt zgrabniejszej sylwetki. To detal, który może zadziałać świetnie, jeśli zależy ci na korzystnym wyglądzie w czasie ważnego spotkania. Inne drobiazgi warte uwagi to także: odpowiednia długość rękawów (mężczyźni "plus size" często mają je za długie), pionowe akcenty jak krawat czy listwa kryjąca guziki i dobrej jakości materiał, najlepiej sztywny i bez skłonności do szybkiego gniecenia się. Z taką koszulą w kolorze czarnym, granatowym, ciemnoszarym lub innych podobnych poczujesz się pewnie, modnie i elegancko.
Dodaj sobie nieco tajemniczości…
Klasyczne zestawienie ubrań w wersji "total black" daje efekt, który albo się pokocha, albo znienawidzi. Strój w czerni podkreśla zmęczenie i na pierwszy rzut okaz kojarzy się z ubraniami żałobników lub strojami osobistych ochroniarzy. Tymczasem taka stylizacja to sposób na szczuplejszy i bardzo elegancki wygląd. Czarny garnitur z czarną koszulą można przełamać akcentem kolorystycznym np. muchy, kolorowej podszewki marynarki lub kontrastujących, niezbyt grubych lamówek. Z kolei czarne jeansy i czarna koszula noszona do butów i kurtki pod kolor to uniwersalna i bezpretensjonalna stylizacja w miejskim, komfortowym stylu.
Strój, który wizualnie doda wzrostu
Praktyczna porada dla osób, które chciałyby wizualnie sprawiać wrażenie wyższych to łączenie górnej i dolnej części stroju w podobnej tonacji. Odcięcie np. jasnej koszuli od ciemnych spodni optycznie skraca sylwetkę. Tu także przyda się ciemna koszula: jej odmiany bliskie kolorystycznie granatowym jeansom dadzą dobry efekt. To samo dotyczy strojów np. w ciemniejszych odcieniach szarości. Tu także pamiętaj o rozpięciu górnych guzików ciemnej koszuli. Rozpięcie tworzy literę "V", co wizualnie wysmukla szyję i twarz.