Trwa ładowanie...
25-04-2012 14:08

Tak kobiety patrzą na piłkę nożną!

Tak kobiety patrzą na piłkę nożną!Źródło: AFP
djel7i7
djel7i7

Czy kobiety zostawiają swoich partnerów samym sobie, gdy Ci oglądają mecz? Czy oglądają mecze piłkarskie, aby im się przypodobać? Dlaczego według nich mężczyźni oglądają zmagania piłkarzy?

Według stereotypu kobiety omijają piłkę nożną szerokim łukiem, a najlepszych piłkarzy znają tylko dlatego, że ładnie wyglądają w obcisłych spodenkach i koszulkach. Jak pokazuje badanie najnowsze badanie, nie jest to do końca prawda.

Aż jedna na cztery kobiety w Polsce jest fanką piłki nożnej!

Co ciekawe, nie wszystkie kobiety unikają oglądania meczów piłkarskich. Połowa kobiet, gdy ich partner ogląda mecz zostaje w domu i zajmuje się innymi zajęciami - czyta książki, gotuje, sprząta, ogląda film na drugim telewizorze, albo po prostu idzie spać. Natomiast aż 40 proc. z nich ogląda mecze razem ze swoim partnerem. Tylko 7 proc. z nich decyduje się opuścić swojego mężczyznę i spotkać się z koleżankami poza domem, a 1,7 proc. idzie na zakupy. Pokazuje to, że przedstawiany w mediach masowych schemat, w którym kobieta pozostawia swojego partnera, aby iść na zakupy lub na „babski wieczór” nie sprawdza się w Polsce.

Dlaczego kobiety oglądają mecze piłkarskie?

Tylko 5 proc. z nich ogląda mecze ze względu na atrakcyjnych piłkarzy i tylko 1 na 100, aby przypodobać się swojemu partnerowi. Pokazuje to, że kobiety nie stosują się do zasady „przez wspólne oglądanie do serca”, a mecz piłkarski to dla nich nie tylko przystojni sportowcy. Natomiast co trzecia kobieta w Polsce ogląda mecze piłkarskie, ponieważ interesuje się piłką nożną, a 15 proc. tak wspólnie spędza czas ze swoimi znajomymi. Obalałoby to mit, że piłka nożna to dla kobiet najgorsza forma rozrywki.

Dlaczego mężczyźni oglądają mecze?

Kobiety, które nie są zainteresowane piłką nożną denerwują się, gdy ich mężczyźni oglądają mecze. Dlaczego według nich panowie siadają przed telewizorem i kibicują swojej drużynie? Badanie pokazuje, że według kobiet, mężczyźni nie oglądają meczów ze względu na zainteresowanie piłką nożną. Połowa z nich uważa, że jest to dla panów wyłącznie przerwa w myśleniu. Co czwarta kobieta w Polsce nie wie i nie rozumie, dlaczego mężczyźni oglądają piłkę nożną. Mniej więcej tyle samo pań sądzi, że mecz jest dla ich partnerów okazją do spotkania się z kolegami i spożywania alkoholu. Co ciekawe niewiele z nich (3 proc.) uważa, że mężczyźni używają meczu, jako pretekstu do zwolnienia z domowych obowiązków.

djel7i7

„Piłka nożna i kibicowanie jest kojarzone głównie z mężczyznami. Przed turniejem UEFA EURO 2012, jako Narodowy Sponsor chcieliśmy sprawdzić, jak ten sport oraz jego kibiców widzą polskie kobiety” - mówi Katarzyna Wojda, Marketing & PR Manager, MasterCard Europe Oddział w Polsce. „Ciekawe jest to, że badanie obala stereotypy na temat kobiet i piłki nożnej. Coraz więcej z nas interesuje się tym sportem i dzieli tę pasję ze swoimi partnerami oraz znajomymi. Co najważniejsze rozumiemy potrzebę naszych mężczyzn do obejrzenia meczu w telewizji albo na stadionie. To dobra prognoza na zbliżające się wielkimi krokami Mistrzostwa Europy.”

Może rzeczywiście kobiety lubią piłkę i warto z nimi oglądać mecze? Tylko dlaczego nie potrafią zrozumieć co to jest spalony?

PAP, PFi/PFi

djel7i7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djel7i7