Trwa ładowanie...
15-02-2011 15:32

Tak ludzie uprawiają seks. Panowie wolą od tyłu

Tak ludzie uprawiają seks. Panowie wolą od tyłuŹródło: Thinkstockphotos
d11qug5
d11qug5

Jak często uprawiamy seks? W jakich pozycjach najchętniej? Gdzie? Z kim? Czy odczuwamy wtedy niekłamaną przyjemność? I czy faktycznie po ślubie wszystko się zmienia? Na te i inne pytania odpowiadamy właśnie w tym artykule...

Święto Zakochanych już za nami, tak więc teraz - gdy pluszowe misie zachodzą już kurzem, róże gubią płatki, a czekoladki wiążą się w miłosny tłuszczyk, czas zająć się tym, co nam zostało - seksem! W tym celu, postanowiliśmy przygotować dla Was małe kompendium wiedzy o życiu seksualnym przeciętnego człowieka...

Właśnie z okazji Walentynek, portal "The Spectrum" przebadał setkę kobiet oraz setkę mężczyzn odnośnie ich preferencji i upodobań seksualnych. Jakie informacje uzyskano? M.in. odpowiedzi na pytania: "jak?" i "gdzie?".

Otóż zdecydowanie ulubioną pozycją większości kobiet (26%) oraz mężczyzn (35%) jest tzw. "na pieska". Na podium znalazły się jeszcze klasyczna pozycja misjonarska z liczbą głosów kolejno: 23% pań oraz 17% mężczyzn, a także "cowgirl" ("na jeźdźca") - z wartościami 12% i 16%. A w jakim miejscu najczęściej dochodzi do zbliżenia?

d11qug5

Niestety, tu niespodzianki nie będzie - blisko 60% zarówno kobiet, jak i mężczyzn odpowiada, że przeważnie "magia" dzieje się w sypialnianym łożu. Zresztą w kwestii lokacji obydwie płcie są ze sobą wyjątkowo zgodne - po 12% lubi pofiglować sobie pod prysznicem, zaś około 7% czerpie dużą przyjemność z seksu pod ścianą. Co ciekawe, mniej więcej 10% zakochanych nie zwraca najmniejszej uwagi na miejsce - oni seks uwielbiają w każdym wydaniu.

A jednak percepcja przyjemności różni się nieznacznie w zależności od płci. Bowiem, wedle ustaleń zawartych w "National Survey of Sexual Health and Behavior", opublikowanego na łamach "The Journal of Sexual Medicine", 85% mężczyzn utrzymuje że regularnie przyprawia kobiety o orgazm. Z kolei, panie wyjawiają, że ta sztuka udaje się zaledwie 64% panów. Skąd wobec tego wzięła się różnica 21%? Cóż, jest to wynik doskonałej gry aktorskiej. Dodamy tylko, że statystycznie większe szanse na doprowadzenie jej do wrzenia macie za sprawą stosunku oralnego niż pochwowego.

A jak kwestia seksu kształtuje się u par złączonych sakramentem małżeńskim?

Wiadomo, że świeżo spasowani kochankowie wiodą bardzo bogate życie intymne - angażują się w stosunki seksualne praktycznie przy każdej nadarzającej się okazji. Po ślubie "nadarzające się okazje" da się w prosty sposób skwantyfikować - wedle ankiety stworzonej przez portal "iVillage.com" jest ich najczęściej od 3 do 10 w miesiącu. Czy te ustalenia potwierdzają się z Waszym osobistym doświadczeniem?

d11qug5

Jeśli tak, wówczas być może zgodzicie się również z faktem, że seks po żeniaczce staje się wybitnie... przewidywalny. 81% ankietowanych kobiet skarży się, że ślub to wręcz wyzwalacz łóżkowej rutyny. To w zasadzie koresponduje z danymi zamieszczonymi w "The Spectrum" - bo przecież ludzie wyróżniają tam praktycznie tylko 3 główne pozycje seksualne oraz (w większości) 2 podstawowe miejsca, w których dochodzi do stosunku - nic więc dziwnego, że po jakimś czasie robi się nudno...

W efekcie, 70% badanych przyznaje, że z góry wiedzą, gdzie dojdzie do zbliżenia, 67% zna ustalony plan działania (dobór i kolejność pozycji), zaś 56% przyznaje, że seks uprawiają zawsze w odgórnie zdefiniowanej porze dnia. Natomiast długość stosunku pozostaje niespodzianką zaledwie dla 48% respondentek.

Koniec końców, około 50% przebadanych przyznaje że są zadowoleni z małżeńskiego pożycia seksualnego. A jednocześnie ledwie 13% z tych nieusatysfakcjonowanych próbuje aktywnie poszukiwać nowych sposobów dodawania pikanterii zabawom łóżkowym. Najczęściej za sprawą lubrykantów (41%), wibratorów (25%), czy specjalnych nawilżaczy (17%). Z kolei, Polacy ożywiają swoje życie seksualne poprzez wspólne oglądanie filmów pornograficznych (30%) oraz wymierzanie sobie klapsów (25%)...

A jak wygląda Twoje życie seksualne - mieścisz się w statystykach, czy może masz się czym pochwalić?

MW/PFi

d11qug5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11qug5