Trwa ładowanie...

Tak ojcowie ratują swoje dzieci!

Share
Tak ojcowie ratują swoje dzieci!
Źródło: Shutterstock.com
d2dga30

Mówcie, co chcecie, ale do takich rzeczy zdolni są tylko ojcowie. To poświęcenie, refleks i zasłanianie potomstwa własnym ciałem trzeba docenić. Gdyby nie spostrzegawczość tych panów, ich dzieciom mogłoby się przydarzyć coś naprawdę niedobrego. Uderzenie głową w krawężnik, zderzenie z płonącym grillem czy rozpędzonym pojazdem, to tylko niektóre z przypadków, jakich udało się uniknąć. Zresztą zobaczcie sami.

d2dga30

Swoją drogą nie dziwimy się, że po takich "cudownych ocaleniach", córeczki w przyszłości będą poszukiwać mężczyzn podobnych do swoich ojców. A że tak się dzieje, jest to naukowo potwierdzone.

Dowiedli tego naukowcy z Uniwersytetu Wrocławskiego i Polskiej Akademii Nauk we współpracy z profesorami z Uniwersytetu w Durham. Z badań wynika, że kobiety, które w okresie dzieciństwa łączyły bliskie więzy z ojcem, wykazują pociąg do mężczyzn, którzy im go przypominają.

- Kobiety, które w dzieciństwie miały szczególnie bliską więź uczuciową z ojcem, tzw. córeczki tatusiów, po osiągnięciu dorosłości podświadomie szukają wśród narzeczonych i mężów najważniejszych rysów twarzy ojców - komentują autorzy pracy.

A jeśli chodzi o wybawianie z opresji? No cóż, pewnie stąd później biorą się piosenki pokroju szlagieru Bonnie Tyler: "I need a hero...".

d2dga30

Podziel się opinią

Share
d2dga30
d2dga30