Trwa ładowanie...
29-12-2011 15:13

Tak radzą sobie z chuliganami!

Share
Tak radzą sobie z chuliganami!Źródło: Thinkstockphotos
d3ydaic

Policja znalazła idealny sposób na walkę z podejrzanym elementem.

Ci z nas, którzy mieszkają w pobliżu lasu lub miejskich parków, mają świadomość, jakim utrapieniem może być "łono Natury" pod bokiem. Takie okolice to często idealne "miejscówki" lokalnych pijaczków i zdemoralizowanej młodzieży, która pije alkohol, pali blanty, śmieci i "drze ryja" (inne określenie w przypadku wrzasków składających się w 90 % z przekleństw nie przychodzi nam do głowy). Wzywanie policji najczęściej nie przynosi długotrwałego efektu i zabawa rozpoczyna się na nowo, jak tylko funkcjonariusze znikną za horyzontem. Co zatem robić?

Władze miasta Middlesbrough w północnowschodniej Anglii znalazły niecodzienny sposób na walkę z pijącymi i narkotyzującymi się chuliganami, którzy na miejsce swoich spotkań wybrali lesisty obszar w obrębie miasta: "Wielokrotnie docierały do nas narzekania. Po przeprowadzeniu inspekcji, okazało się, że miejsce to jest używane do spożywania alkoholu i zażywania narkotyków". Ponieważ wszystkie tradycyjne środki zawiodły, postanowiono skorzystać z pomocy... świń. A konkretnie z tego, co ta chrumkająca trzoda wytwarza w dużych ilościach, czyli łajna.

Władze zdecydowały przerzedzić nieco las, by zlikwidować chaszcze będące miejscówkami dla "rozrywek" miejscowej młodzieży, a następnie porozrzucać na obszarze cienką warstwę świńskiego gnoju tak, by była ona widoczna już z leśnych ścieżek.

d3ydaic

Wygląda na to, że "terapia" świńskim gnojem pomogła - libacje skończyły się, a zapach palonej marihuany został zastąpiony (coś za coś!) delikatnym aromatem gnojówki. Okoliczni mieszkańcy przyznają, że w powietrzu zapanowały z lekka wiejskie klimaty, jednak przyznają, że wolą zapach świńskiego łajna (który podobno nie jest szczególnie intensywny) od nieustannych pijatyk w lasku: "Odzew od mieszkańców jest taki, że choć w okolicy czymś zalatuje w powietrzu, to jednak wolą smród niż libacje" - komentuje rzecznik rady miasta.

Skuteczność niekonwencjonalnego sposobu walki z pijaczkami można by sprawdzić również w Polsce - wszak miejsc, w których imprezuje podejrzany element nie brakuje. Mamy jednak pewne wątpliwości, czy świński sposób można zastosować w parkach w centrum miast...

KP/PFi

d3ydaic
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ydaic