Trwa ładowanie...

Tak się kłamie!

Tak się kłamie!Źródło: Thinkstock
d3zsryy
d3zsryy

Mężczyźni kłamią częściej niż kobiety. Ale jeśli chodzi o skuteczność kłamstwa - panie nie mają sobie równych. Do takich wniosków doszli ostatnio brytyjscy naukowcy.

Badacze z Science Museum of London postanowili przyjrzeć się dokładnie kwestii kłamstwa. W tym celu przebadali szczegółowo około trzy tysiące dorosłych Brytyjczyków i Brytyjek. Okazało się, że mężczyźni nie tylko kłamią częściej niż kobiety, ale w dodatku odczuwają z tego powodu znacznie mniejsze wyrzuty sumienia. Jednak ilość nie przechodzi w tym przypadku w jakość. Kobiety kłamią bowiem rzadziej, ale za to skuteczniej. Panie potrafią też znacznie skuteczniej rozpoznać cudze kłamstwo.

O czym kłamiemy? Tu naukowcy nie byli specjalnie zaskoczeni: mężczyźni najczęściej kłamią odnośnie swojej trzeźwości. Innymi słowy - zaprzeczają że dużo wypili. Kobiety natomiast najczęściej kłamią twierdząc, że "nic się nie stało, wszystko jest OK".

Przy tym przeciętny mężczyzna kłamie średnio trzy razy dziennie, czyli około 1092 razy rocznie. Kobiety natomiast kłamią przeciętnie dwa razy dziennie, czyli około 728 razy rocznie. A komu najczęściej wciskamy przysłowiowy kit? Wcale nie partnerowi, czy partnerce, ale własnej matce! Regularnie rodzicielkę okłamuje aż 1/4 mężczyzn i 1/5 kobiet.

Jeśli chodzi o poczucie winy z powodu kłamstwa, to według wyników badania odczuwa je 70% facetów i 82% pań czytaj więcej...

d3zsryy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zsryy