Trwa ładowanie...
Discovery Channel
07-06-2016 10:14

Tak szkolą pilotów samolotów pasażerskich. Niewielu stać na taki luksus

Jak wygląda szkolenie pilota, po ilu godzinach spędzonych w powietrzu można się ubiegać o zawodową licencję, ile w końcu kosztuje taka przyjemność?

dkeknbs
dkeknbs

Jak wygląda szkolenie pilota, po ilu godzinach spędzonych w powietrzu można się ubiegać o zawodową licencję, ile w końcu kosztuje taka przyjemność ? Tajniki zdradzają instruktor i jego szkoleniowiec.

Tomasz Skomorowski jest kapitanem samolotu Boeing 787 Dreamliner i instruktorem Flight Academy. To on szkoli przyszłych pilotów samolotów pasażerskich. W dokumencie kanału Discovery pokazuje, jak wygląda szkolenie jednego z najbardziej utalentowanych uczniów, Janka Kobusa. Mimo młodego wieku, 19-letni kursant nazywany jest "wyjątkowym talentem". Przygodę z lataniem zaczął, gdy miał zaledwie 16 lat.

- Mój dziadek był pilotem liniowym w LOT. Ten ogień zapłonął i we mnie – mówi Janek. Młody pilot może się póki co pochwalić licencją dowódcy statku powietrznego. Dopiero po wylataniu 150 godzin będzie mógł się ubiegać o licencję zawodową.

To praca nie dla każdego, nie tylko ze względu na predyspozycje i umiejętności. Licencja pilota to koszt ponad 150 tys. zł - jest ona niezbędna do rozpoczęcia pracy w liniach lotniczych. Jednocześnie jednak nie gwarantuje zatrudnienia, więc dla wielu pasjonatów podróży w przestworzach przygoda ta ograniczać się będzie jedynie do kosztownego hobby.

dkeknbs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkeknbs