Trwa ładowanie...
d2ja2hn

- Tytułem Miss Polonia może poszczycić się dokładnie 36 pięknych i zjawiskowych kobiet. Laureatki jednego z najstarszych plebiscytów piękności na świecie stawały się silną konkurencją dla kandydatek z innych krajów podczas konkursów Miss Europe, Miss Universe czy Miss World. - mówi prezes Biura Miss Polonia Elżbieta Wierzbicka.

Przyglądając się zdjęciom z lat 80. czy 90. można łatwo dostrzec różnicę między ówczesnymi Miss Polonia a chociażby tegoroczną najpiękniejszą - Marceliną Zawadzką. Naturalnym jest, że ewolucji uległa moda, styl ubierania się, sposób kreowania fryzur czy makijażu. Kanon piękna również ulegał zmianie, gdyż w latach 80.tych mogliśmy obserwować Miss o bardzo klasycznej urodzie, nawiązującej do czasów przedwojennych. Miss z czasów współczesnych to kobiety o bardziej zdecydowanych i pewnych rysach, intrygujące odbiorcę i nie pozwalające o sobie zapomnieć - dodaje.

Konkursu Miss Polonia to ciągłe poszukiwanie Polki, która swoją aparycją, urodą i uśmiechem stanie się uosobieniem kobiecego piękna. Ten konkurs ciągle ewoluuje, tak jak ewoluują gusta samych Polaków. Patrząc na zdjęcia przedwojennych Miss Polonia, fotografie późniejszych laureatek, jak i zdjęcia ostatnich zwyciężczyń, stwierdzam iż co roku, każda z tych kobiet była godna noszenia tytułu najpiękniejszej - podsumowuje Elżbieta Wierzbicka.

Chcieliśmy zabrać Was w podróż przez lata świetności konkursu Miss Polonia. Na własne oczy przekonajcie się, jak zmieniały się kanony piękna, a także mody. Zapewniamy, że to będzie fascynująca podróż w czasie.

d2ja2hn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ja2hn