Trwa ładowanie...
18-11-2013 15:34

Takich kobiet pragną Polacy

Takich kobiet pragną PolacyŹródło: AFP
dywhu6y
dywhu6y

Czego polscy mężczyźni oczekują od kobiet? Myślicie, że chodzi o jakieś fajerwerki? Okazuje się, że nic bardziej mylnego. W gruncie rzeczy jesteśmy tradycjonalistami i domatorami, którzy od pań pragną przede wszystkim ciepła i miłości oraz tego, że te pozwolą nam zapłacić za siebie w restauracji. Tak przynajmniej wynika z raportu TNS.

Kobieta powinna być inteligentna, wierna i, co najważniejsze, musi być zainteresowana posiadaniem dzieci - taki obraz kobiety idealnej według mężczyzn wyłania się z raportu TNS Polska "Raport Ciekawości ".

Badanie marki rzuca nowe światło na wzajemne damsko-męskie relacje, obalając stereotypy i burząc mity narosłe wokół obu płci. Tym razem na pytania dotyczące kobiet, mężczyzn, związków, zazdrości, zdrady odpowiadali tylko panowie, a analiza ich odpowiedzi może posłużyć kobietom, jako instruktaż do tego, co mogą zrobić, żeby zdobyć serce mężczyzny na długo, a także podpowiada, czego nie robić, żeby nie zrazić do siebie ukochanego faceta - twierdzi socjolog dr Tomasz Sobierajski z Uniwersytetu Warszawskiego. Kobiety najbardziej ciekawi jak są odbierane przez mężczyzn oraz kogo panowie uważają za swój ideał. Raport ujawnił konserwatyzm polskich mężczyzn. Zdaniem respondentów, kobieta idealna nie wyjeżdża sama na wakacje (83 proc. mężczyzn tego nie lubi), nie głosi feministycznych poglądów, nie wychodzi sama na imprezy (78 proc.), nie płaci za siebie w restauracji (66 proc.).

Portret kobiety idealnej wyłaniający się z badań może zaskakiwać, bo odstaje od współczesnych czasów i przypomina bardziej sylwetkę dziewiętnastowiecznej panny na wydaniu niż nowoczesnej kobiety XXI wieku, odpowiedzialnej za siebie i żyjącej z mężczyzną w partnerskim związku" - zauważa Sobierajski, czuwający nad koncepcją badania. Ideałem Polaków nie jest niezależna, silna, odpowiedzialna, postępowa kobieta. Kobiecy wzór według polskich mężczyzn to ciągle wytwór patriarchatu, za którym widocznie wielu mężczyzn tęskni - dodaje.

dywhu6y

Panowie są jednak przewrotni. Z jednej strony tęsknią za patriarchatem i tradycyjnym podziałem ról, z drugiej natomiast lubią kobiety z inicjatywą. Aż 77 proc. mężczyzn woli, gdy to kobieta rozpoczyna flirt. Niewiele mniej, bo 3/4 badanych cieszy się, jeśli to kobieta zaprasza na randkę. Z kolei 66 proc. mężczyzn jest zadowolonych, gdy ich partnerka zarabia więcej i zarządza domowym budżetem.

Raport zaspokaja także ciekawość kobiet w zakresie stałych związków. Wyniki badania dowodzą, że współcześni mężczyźni są bardzo przywiązani do swoich partnerek - nie akceptują związków na odległość i długiej rozłąki. Wbrew stereotypom mężczyźni nie są jednokomórkowymi samcami myślącymi tylko o seksie. Potrzebują bliskości, zaangażowania i rozmowy, komentuje badania socjolog.

Co ciekawe, nie jest to jedyne badanie na ten temat. Według testu dopasowania przeprowadzonego przez jeden z największych polskich portali randkowych kobiety przede wszystkim powinny być: czułe, wierne i seksowne. Mogą sobie pozwolić na brak odpowiedzialności i nie muszą tryskać intelektem. Panowie nie szukają również kobiet o silnych osobowościach, poukładanych i logicznych.

No cóż, jak widać od początków świata nic się nie zmienia, bo czyż temu ideałowi doprawdy tak daleko do biblijnej Ewy?

PAP,PFi/ PFi, ijuh, facet.wp.pl

dywhu6y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dywhu6y