Trwa ładowanie...

Takich mężczyzn pragną kobiety! Sprostasz wymaganiom?

Share
Takich mężczyzn pragną kobiety! Sprostasz wymaganiom?
Źródło: 123RF
d1m17zz

Niegrzeczny chłopiec w stylu Johnnego Deppa? Macho z podwójnym dnem jak Daniel Craig w roli Jamesa Bonda? A może perwersyjny Grey z "porno dla mamusiek"? Jeśli próbujecie choć trochę przypominać wyżej wymienionych bohaterów popkultury, to niestety pudło! Kobiecy ideał mężczyzny nie ma z nimi nic wspólnego i... jest po prostu nudny! To 40-letni lekarz średnio przepadający za alkoholem.

Tak przynajmniej wynika ze słynnej ankiety "60 minutes/Vanity Fair" przeprowadzonej przez czasopismo. Z odpowiedzi 1 168 uczestników wyłania się nieoczekiwany obraz idealnego mężczyzny.

Nie atletyczna budowa ciała, ale wykształcenie, pracowitość i gentlemeńska klasa - właśnie te cechy okazują się być najbardziej priorytetowe z punktu widzenia kobiet. Umięśnione "ciacho" jest ważne tylko dla 1 procenta ankietowanych pań, podczas gdy wspomniane wykształcenie najbardziej ceni aż 35 procent uczestniczek, a zdolność do ciężkiej pracy i dobre maniery - kolejno 28 i 27 procent.

d1m17zz

Pewnym zaskoczeniem jest - biorąc pod uwagę współczesną obsesję i kult młodości - pożądany wiek ideału: to facet koło czterdziestki! Najwyraźniej panie pożądają ustatkowanego mężczyzny z wyklarowaną pozycją finansową i zawodową. Czterdzieści lat to dla większości kobiet granica, do której facet powinien odnieść życiowy sukces, choć jest również spora grupa bardziej pobłażliwych - dla 23 procent taką granicą jest wyłącznie zgon.

Co z charakterem, zasadami moralnymi, manierami? Są one ważne dla ponad połowy respondentek, bo... to właśnie je najchętniej zmieniliby w swoim partnerze. Najgorsza męska wada to brak umiaru w piciu - niemal połowa stwierdza, że niestety nie jest obca nawet porządnym mężczyznom. Paniom przeszkadzają również męskie stosunki na linii matka-syn, a konkretnie zbyt wysoki poziom matczynej kontroli (69 procent odpowiedzi).

Skoro wiemy już, że męski ideał to wykształcony, pracowity, kulturalny, mało pijący i niezależny od matki facet koło czterdziestki, to jak powinien wyglądać? Okazuje się, że prym wiodą nie hollywoodzkie gwiazdy i wielcy sportowcy, ale bohaterowie popularnych seriali - niemal jedna trzecia ankietowanych najchętniej stanęłaby na ślubnym kobiercu z doktorem Derekiem Shepardem - lekarzem z "Chirurgów", granym przez Patricka Dempseya, który zostawił daleko w tyle aktorów z "Rockefeller Plaza 30", "Mad Mana" i "Gry o tron" (wyniki w granicach 3-4 procent).

Derek Shepard/Patrick Dempsey (fot. ONS.pl)

d1m17zz

Wychodzi zatem na to, że kobiecy ideał mężczyzny to przeciętniak z wyższej półki, który zapewni poczucie bezpieczeństwa i stabilizację. Mieścicie się w tych wyśrubowanych kryteriach?

Stannis Baratheon/Stephen Dillane (fot. HBO)

KP/PFi

d1m17zz

Podziel się opinią

Share
d1m17zz
d1m17zz