Takie kobiety nigdy nie znajdą męża!
Szukasz partnera? Koniecznie zadbaj o to, by się nie denerwować. Naukowcy dowiedli, że stres odbiera urodę i szanse na miłość, bo zestresowane kobiety nie mają powodzenia u mężczyzn.
Niedawno przeprowadzone badania wykazały, że kobiety wolą mężczyzn spokojnych, z dużym poczuciem humoru i optymistycznym nastawieniem do życia. Zestresowany mężczyzna to według kobiet kolejne źródło ich stresu. Podobnie patrzą na płeć przeciwną panowie - wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez łotewskich naukowców. Stresująca praca, szybkie tempo życia, problemy rodzinne - to wszystko odbija się na wyglądzie. Silny stres prowadzi do nadprodukcji kortyzolu i zaburza gospodarkę tłuszczową organizmu. Powoduje to przyrost wagi i słabnięcie włókien podporowych skóry, co z kolei przyczynia się do jej zwiotczenia i powstawania rozstępów. Zbyt wysoki poziom androgenów u kobiet prowadzi natomiast do nadmiernego owłosienia i nasilonej produkcji sebum. Cera staje się przetłuszczona, podatna na trądzik, a wysoki poziom adrenaliny jest przyczyną przesuszania się włosów.
Ponadto stres powoduje niekontrolowane skurcze mięśni, w tym mięśni twarzy. Napięcie staje się widoczne głównie wokół ust, nosa i brwi. Rysy wyostrzają się i sprawiają, że spięta osoba wygląda na złą, przemęczoną lub smutną. To nie tylko postarza, ale sprawia też wrażenie "niedostępności". Kobiety z wypisanym na twarzy stresem są dla mężczyzn mniej atrakcyjne. Podświadomość i pierwotny, naturalny instynkt podpowiada im, co gorsza, że znerwicowana kobieta jest mniej odporna na choroby, a i mniej płodna. U części kobiet stres powodował będzie tycie, ale u innych drastyczny spadek wagi. Zarówno otyłe, jak i przesadnie wychudzone kobiety w oczach mężczyzn są mniej atrakcyjne. To kolejna rzecz, która potwierdza tezę, że mężczyzn najbardziej pociągają zdrowo wyglądające panie.
A poza tym silny stres może opóźniać zajście w ciążę. Zdaniem autorów pracy - naukowców z Uniwersytetu w Oksfordzie - możliwe, że terapia relaksacyjna pomogłaby niektórym parom starającym się o potomka, ale potrzeba więcej badań, aby to potwierdzić. Dotychczas udało się dobrze udokumentować negatywny wpływ wielu czynników na możliwość zajścia w ciążę i jej przebieg - jak wiek po 30 roku życia, palenie papierosów, picie alkoholu, otyłość. Brak jednak przekonujących danych odnośnie negatywnego oddziaływania stresu. Naukowcy z Oksfordu postanowili wypełnić te lukę i przebadali 274 zdrowe kobiety w wieku od 18 do 40 lat, które planowały zajść w ciążę w sposób naturalny. W próbkach śliny pobranych od pań zmierzono poziomy dwóch związków, które są wydzielane pod wpływem stresu - enzymu alfa-amylazy oraz hormonu kortyzolu. Alfa- amylaza jest enzymem trawiącym węglowodany, w tym skrobię. Liczne badania wykazały, że jest ona dobrym wskaźnikiem stresu psychicznego, bo jej stężenie rośnie zależnie od poziomu adrenaliny
- hormonu, który podobnie jak kortyzol reguluje reakcję organizmu na stres.
Okazało się, że kobiety, u których stwierdzono najwyższe stężenia alfa-amylazy w ślinie miały o 12 proc. mniejsze prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w porównaniu z paniami o najniższych stężeniach tego enzymu. Nie zaobserwowano podobnej zależności w przypadku kortyzolu. Według głównej autorki badań dr Cecilii Pyper, po raz pierwszy udało się wykazać, że biologiczny wskaźnik stresu może mieć związek z prawdopodobieństwem zajścia w ciążę. - To odkrycie potwierdza pogląd, że pary starające się o dziecko powinny dążyć do maksymalnego zrelaksowania się - komentuje badaczka. Jej zdaniem, w przypadku niektórych osób dobrym wyborem może być zastosowanie technik relaksacyjnych, skorzystanie z porad terapeuty, a nawet zajęcia z jogi czy medytacja.
mow /PFi, facet.wp.pl
Zobacz: href="http://s.wp.pl/allegro-facet-jak-poderwac-dziewczyne-marzec">Jak poderwać dziewczynę? Poznaj tajemnice uwodzenia, flirtu i podrywuJak poderwać dziewczynę? Poznaj tajemnice uwodzenia, flirtu i podrywu